واکنش فرمانده ناجا به ادعای غرب برای مبارزه با داعش

واکنش فرمانده ناجا به ادعای غرب برای مبارزه با داعش

تسنیم / فرمانده نیروی انتظامی گفت: قدرت‌هایی که امروز گروه‌های تروریستی را تربیت می‌کنند، فردا به بهانه مبارزه با این گروه‌ها، استقلال کشورهای منطقه را لگدمال می‌کنند.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز در سی و چهارمین مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین با اشاره به واقعه 17 شهریور سال 57 که تأثیر به سزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت، یاد و خاطره 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت و اظهار داشت: عزت و سربلندی امروز ما از یک سو مرهون جان‌فشانی شهدای انقلاب و دفاع مقدس است و از سوی دیگر مدیون رهبری‌های الهی و ارتباط دوسویه امام و امت اسلامی بوده که باعث شده در طول انقلاب موجبات سربلندی ایران اسلامی فراهم شود.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی این افتخار را دارد که در مسیر نورانی دفاع از مردم، امنیت و ارزش‌های الهی و همچنین مبارزه با تبهکاران و مفسدان گام بردارد.

احمدی‌مقدم با بیان این‌که داشتن یک آرمان بلند به تنهایی برای رسیدن به مقصود کافی نیست، گفت: برای نیل به اهداف باید نقشه راهی واقع‌گرایانه تدوین کرد و با شناخت محیط و میدان رزم که همان بصیرت است و با تلاش جهادی همراه باشد چرا که به فرموده مقام معظم رهبری بصیرت همچون قطب‌نمایی است که در بیابان و شب تاریخ نیز می‌تواند مسیر صحیح را نشان دهد.

فرمانده ناجا با تأکید بر این‌که مأموران ناجا باید متکی بر بصیرت باشند، افزود: علاوه بر ایمان و بصیرت باید بر شجاعت، قدرت و اقتدار نیز تکیه داشت و ترکیب تمامی این عناصر می‌تواند سازنده نیرویی باشد که در شأن نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به تلاش بیش از 3 دهه دشمنان در تحت فشار قرار دادن مردم و نظام ایران به موضوع مبارزه قدرت‌های غربی با تروریسم خودساخته آن‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: این روزها شاهدیم کشورهایی که امروز گروه‌های تروریستی را تربیت می‌کنند فردا به بهانه مبارزه با همان تروریست‌ها استقلال کشورها را لگدمال می‌کنند و به اسم دفاع از آزادی و مردم‌سالاری از دیکتاتورترین افراد و نظام‌ها دفاع و مردم‌سالارترین نظام‌های دنیا را متهم می‌کنند.

احمدی‌مقدم ادامه داد: دشمنان ما سال‌ها تلاش کردند تا با توطئه، تفرقه‌افکنی، تحمیل جنگ و تحریم‌های سیاسی، فنی و علمی چهره نظام جمهوری اسلامی ایران را تخریب کنند ولی به لطف خداوند هیچ‌گاه موفق نبوده و امروز شاهدیم که جمهوری اسلامی ایران یک نظام درخشان متکی به ارزش‌های انسانی است که در جهان دارای مقبولیت زیادی است.

فرمانده ناجا با اشاره به فعالیت ضد انسانی گروه‌های تروریستی در منطقه گفت: تمام تلاش دشمنان ما و اسلام برای تخریب چهره رحمانی اسلام است و آن‌ها به دنبال آن هستند چهره‌ای آدمکش و بی‌منطق را از مسلمانان به مردم دنیا نشان دهند.

وی با تأکید بر لزوم دشمن‌شناسی اظهار داشت: امروز اقتدار تنها متکی به قدرت مادی است و تجهیزاتی نیست بلکه عنصر اصلی اقتدار در قدرت تفکر، دانش و دشمن‌شناسی است و ما باید با اشراف اطلاعاتی و اقدامات پیش‌دستانه خود عرصه را بر تبهکاران و مجرمان تنگ‌تر کنیم.

احمدی‌مقدم ادامه داد: امروز شاهدیم که تبهکاران و مجرمان در فضای مجازی به هیچ وجه با زور بازو اقدامات مجرمانه خود را دنبال می‌کنند بلکه با تسلط بر دانش فناوری روز اقدامات تبهکارانه خود را دنبال می‌کنند و از این رو باید نیروی انتظامی به عنوان نیروی امنیت‌بخش به فناوری‌های روز و پیشرفته‌ترین علوم دنیا مجهز باشد.

فرمانده ناجا اقتدار را یک مفهوم چند بعدی عنوان کرد و با انتقاد از وضعیت امنیتی کشورهای منطقه، گفت: قدرت‌های جهانی بسیج شده‌اند که امنیت را در کشورهای همسایه ما مستقر کنند و در عین حال در تلاشند تا فضای داخل کشورمان را به ناامنی بکشانند ولی خوشبختانه ایران همچون جزیره‌ای امن به عنوان نقطه اتکال ملت‌های منطقه قرار دارد و شاید اگر این نقطه اتکا وجود نداشت، اوضاع منطقه به شکل دیگری در می‌آمد.

وی با تأکید بر لزوم پاسخ دادن مناسب نیروی انتظامی به مطالبات مردمی افزود: خدمات پلیس، عرصه‌های رسمی از زندگی مردم را در بر می‌گیرد و باید نیروی انتظامی پاسخ مناسبی به مطالبات مردمی بدهد.

احمدی‌مقدم کارآمدی و مبارزه با فساد را رمز بقای تمامی نظام‌های دنیا دانست و افزود: ما در نیروی انتظامی در دو جبهه مبارزه با مجرمان و تبهکاران و مبارزه با فساد درونی که همان مبارزه با شیطان نفس است تلاش می‌کنیم و امروز این افتخار را داریم که اگر در گوشه‌ای از سازمان ما نقطه چرکین فاسدی پیدا شود، آن را جراحی می‌کنیم چرا که معتقدیم مبارزه با فساد موجب افزایش رضایتمندی مردم می‌شود.

فرمانده ناجا در پایان خطاب به فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان این دانشگاه گفت: من به شما توصیه می‌کنم تا لباس ناجا را به عنوان لباس شغلی و برای امرار معاض به تن نکنید بلکه به این لباس به عنوان لباس جانبازی و خدمات نگاه کنید.

به گزارش خبرنگار تسنیم، پیش از سخنان فرمانده ناجا، سرهنگ محمدحسین عباس‌نژاد معاون هماهنگ کننده دانشگاه طی گزارشی از اتمام تحصیل 859 نفر از دانشجویان این دانشگاه و پذیرش 1553 دانشجوی جدید خبر داد و با اشاره به اقدامات جدید دانشگاه امین گفت: با توجه به لزوم تحول در نظام پژوهشی دانشگاه، طرحی و تدوین دانشنامه پلیس به 3 زبان فارسی، عربی و انگلیسی انجام شده است و هزار مقاله تدوین شده و 500 عدد از این مقالات بر روی شبکه اینترنت بارگذاری شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش فرمانده ناجا به ادعای غرب برای مبارزه با داعش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X