چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟

چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟

تابناک/ شاید کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که «تیم کوک» پس از استیو جابز فقید مدیریت پر‌‌سود‌ترین برند آی تی در «سیلیکون والی» یعنی شرکت بزرگ «اپل» را در دست بگیرد؟ اما تیم کوک چگونه وارد شرکت اپل شد؟ بگذارید این موضوع را از زبان خود وی در گفت‌وگویی با شبکه خبری PBS و «چارلی رز» بشنویم.

به گزارش «تابناک»، مدیر جدید شرکت اپل «تیم کوک» کار خود را در این شرکت از سال ۱۹۹۸ آغاز کرد. وی پیش از آن در شرکت Compaq مشغول به کار بود؛ جایی که استیو جابز خود از وی دعوت کرد ‌به شرکت اپل بیاید و کار خود را در آنجا ادامه دهد.
کوک در دیدار رو در روی خود با استیو جابز، از علاقه شدید شرکت اپل در حوزه مشتریان و مصرف کنندگان با‌خبر شد. استیو جابز در این دیدار همچنین در خصوص رایانه‌ای که اپل به دنبال ساخت آن بود، یعنی iMAC ـ که تا کنون نیز منتشر نشده است ـ توضیحاتی به تیم کوک داد. این رایانه از نخستین اولویت‌های جابز در زمانی بود که در سال ۱۹۹۷ دوباره به شرکت اپل باز‌گشت، زیرا اصلی‌ترین امید بازگشت شرکت اپل از ورشکستگی بود که در دهه ۹۰ دامان این شرکت را گرفته بود.
تیم کوک در این دیدار احساس کرد ‌می‌تواند به خوبی با جابز همکاری کند و در نتیجه پاسخ مثبت خود را برای همکاری با اپل در نخستین مصاحبه کاری‌اش با جابز‌ نشان داد. وی در مصاحبه‌اش با چارلی رز می‌گوید: در همانجا با خودم گفتم: این کار را انجام می‌دهم‌ و این صدا در گوشم بود که به غرب برو مرد جوان، به غرب برو.

اما چگونه جابز وی را متقاعد به همکاری با اپل کرد؟

چارلی رز از کوک می‌پرسد، چه شد که استیو جابز این حرارت و شوق را در شما پدید آورد که به همکاری با اپل متقاعد شوید، در حالی که پیشنهادهایی از سایر شرکت‌ها نیز داشتید‌ و تیم کوک پاسخ می‌دهد: این یک دیدار بسیار جالب بود. پیش از آن بار‌ها از سوی افرادی که جابز استخدام کرده بود، با من تماس گرفته می‌شد که با این شرکت همکاری کنم؛ اما من پاسخ می‌دادم: نه من در شرکت Compaq مشغولم و از کار در آنجا خوشحالم، ولی آن‌ها اصرار می‌کردند. در نتیجه با خودم گفتم ‌بهتر است یک بار به دیدار آن‌ها برم. استیو جابز همه صنعتی را که من در آن مشغول هستم ساخته است، عاشق دیدن وی هستم و در نتیجه در کمال صداقت به دیدن با جابز رفتم.

چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟

وی ادامه می‌دهد: من گمان می‌کردم، تنها به دیدار جابز می‌روم؛ اما وی ناگهان شروع به تشریح دیدگاه و استراتژی خود کرد که ورود ۱۰۰ درصدی به حوزه بازار مشتریان و مصرف کنندگان بود. در حالی که دیگران در این صنعت به این نتیجه رسیده بودند که نمی‌توان از بازار و مشتریان کسب درآمد مطمئن داشت‌ و در نتیجه به حوزه خدمات روی آورده بودند. جابز به دنبال یک شیوه و دیدگاه کاملا متفاوت بود. 

کوک می‌گوید: وی تنها کمی درباره طراحی برای من توضیح داد و همین کافی بود ‌من به شدت علاقه‌مند به دیدگاه و رویکرد وی شوم‌ و همچنین در خصوص مفهومی که بعدها با نام iMac مطرح شد برای من توضیح داد. طرز بیان وی و دیدگاهش به گونه‌ای بود که به وی گفت: می‌توانم با شما همکاری کنم.
چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟
کوک می‌گوید: نگاهی به مشکلات و معضلاتی که اپل درگیر آن‌ها بود انداختم و با خود‌ گفتم ‌می‌توانم در اینجا کمک‌کار داشته باشم. شروع به کار با استیو جابز کردم و این نقطه عطف در زندگی من بود. ناگهان دیدم ‌در دل کار هستم. آن زمان جوان بودم و به ندای درونم گوش کردم. به غیر از جابز کسی دور و بر من نبود که من را به این کار وادار کند!

چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟

چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونه استیو جابز، «تیم کوک» را به کار در شرکت «اپل» دعوت کرد؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X