ایرانسرا/ روستای جوربند؛ نگین پادشاهی چمستان

ایرانسرا/ روستای جوربند؛ نگین پادشاهی چمستان

دریا نیوز/ ۱۵ کیلومتر که از شهر نور مازندران به سمت غرب پیش بروید به منطقه خوش آب و هوایی به نام چمستان می رسید که یکی از مناطقی است که میزبان گردشگران بسیاری در تمام فصول سال می باشد.کمتر کسی است که تا به حال نام روستای «جوربند» را شنیده باشد که الحق نگین پادشاهی چمستان است. همین ناشناخته ماندن این روستاست که باعث شده هنوز چهره بکر و دست نخورده ای ازآن باقی بماند. بیشتر جنگلهای شمال ایران در کمال تاسف در فصول گردشگری به تلی از زباله تبدیل می شوند اما این منطقه در یک پاکیزگی خاصی پنهان شده است.
به چمستان که رسیدید باید از رهگذری سراغ جوربند را بگیرید. تا شما را به جاده ای پیچ در پیچ و خیال انگیز راهنمایی کنند. جاده ای باریک و جنگلی در دامنه کوههای سربه فلک کشیده البرز٬که چون ماری خوش خط و خال در حریر مه پیچ و تاب میخورد و بالا میرود. ارتفاع می گیرید و دره عمیق کنارتان هر لحظه عمیق تر می شود. هوا خنک تر شده و از رطوبت کمی کاسته می شود چون شما کمی از دریا فاصله می گیرید.
هرازگاهی از دامنه های سبز کوه ٬رد آبی پایین میاید.آبشارهای تنگ و باریک و گاهی هم خروشان با آبی که به دل جلا میبخشد و عطشتان را رفع می سازند. گاهی هم مردمی خوش ذوق و عارف از دل یکی از همین چشمه های کوهی سقاخانه ای می سازند تا با کاسه های چهل کلید عارفانه٬ شما را به نیت دل وادارند تا آبی نطلبیده را دراین ظروف مسین بیاشامید و مرادتان را بطلبید. کوه را که بالا رفتید به زمینهای هموار می رسید که دشتهایی سبز و مراتع سحرانگیزی آنها را احاطه کرده اند. همین باعث شده تا اسبهایی را درحال چرا ببینید. هنگام عبور از جاده مراقب گاوهای سربه هوا هم باشید که بی توجه به شما در حال طی طریق در عرض جاده هستند.
کم کم روستای جوربند نمودار می شود. با خانه های روستایی و زمینهای کشاورزی و جاده ای نیمه آسفالت که در دل روستا پیش می رود و از یک جایی به بعد دیگر کاملا خاکی می شود.

ایرانسرا/ روستای جوربند؛ نگین پادشاهی چمستان

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایرانسرا/ روستای جوربند؛ نگین پادشاهی چمستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X