دو دستاورد مهم طرح تحول سلامت

دو دستاورد مهم طرح تحول سلامت

مهر/ وزیر بهداشت گفت: افزایش پاسخگویی نظام سلامت و کاهش پرداختی مستقیم از جیب مردم دو دستاورد مهم اجرای صحیح طرح تحول نظام سلامت در کشور است.

دکتر سیدحسن هاشمی در جلسه ستاد کشوری طرح تحول نظام سلامت، ضمن تشکر از همکاری همه دست اندرکاران تیم سلامت برای اجرای مطلوب طرح گفت: رضایتمندی بیماران بستری در بیمارستانها حاکی از اجرای موفق طرح در سراسر کشور است.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات آغاز شد و امیدواریم شاهد تحقق سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، منویات رئیس جمهور و پاسخگویی به انتظارات مردم در حوزه سلامت باشیم.

وزیر بهداشت با اشاره به دومین عیادت دکتر روحانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکی از بیمارستانهای تهران گفت: در این دیدار رئیس‌جمهوری از حمایتهای مقام معظم رهبری برای عبور از برخی مشکلات تشکر کرد سپس به عیادت سایر بیماران بستری در بیمارستان رفت و از نزدیک رضایتمندی بیماران از ارائه خدمات درمانی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت را مشاهده کرد.

در ادامه دکتر محمد حاجی آقاجانی دبیر ستاد کشوری طرح تحول نظام سلامت، گزارشی از عملکرد دانشگاههای علوم پزشکی استانهای آذربایجان شرقی، مرکزی و کردستان در خصوص هفت بسته خدمتی طرح تحول نظام سلامت ارائه داد و گفت: با اعزام تیمهای 20 نفره از ستاد معاونت درمان به بیمارستانهای تحت پوشش وزارت بهداشت در این سه استان میزان مشارکت در طرح را بررسی کردیم.

وی با اظهار خرسندی از روند مطلوب طرح تحول نظام سلامت در بیمارستانهای دولتی وزارت بهداشت افزود: خوشحالیم که دو قول رییس جمهوری به مردم کشور مبنی بر کاهش هزینه های پرداختی و عدم ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان در راستای اجرای طرح تحول محقق شده است.

بر اساس این گزارش، مسئولین بسته های خدمتی فاز نخست طرح تحول نیز با اشاره به رعایت صحیح مبانی برنامه طرح در این سه استان اذعان داشتند: کلیات برنامه به خوبی در حال اجراست اما در برخی از بسته های خدمتی به دلیل نداشتن زیرساختهای مناسب و عدم همکاری بیمه های تکمیلی کاستی هایی وجود دارد که با نظارتهای مستمر، نقاط قابل بهبود طرح شناسایی و برطرف خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو دستاورد مهم طرح تحول سلامت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X