پارسینه: آخرین اخبار در خصوص دانشگاه احمدی نژاد

پارسینه: آخرین اخبار در خصوص دانشگاه احمدی نژاد

پارسینه/ متن پیش رو در پارسینه منتشر شده که انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

بقایی و احمدی‌نژاد نزد بانک ملت شعبه فلسطین شمالی تهران حساب بانکی قبل از ثبت دانشگاه افتتاح کردند. موسوی عضو هیئت موسس دانشگاه نیز مبلغ 16میلیارد تومان برای واریز به حساب دانشگاه درخواست می‌کند که احمدی‌نژاد همان روز با این درخواست موافقت کرده و مبلغ فوق را در تاریخ 12/5/92 به حساب دانشگاه واریز می‌کند. یعنی اینکه تمامی این مراحل قبل از ثبت قانونی این دانشگاه انجام شده و تخلفی آشکار است.
دانشگاه ایرانیان یا همان دانشگاه احمدی‌نژاد نامی است که مدت‌ها با جنجال‌ها و حواشی فراوان بر سر زبان‌ها افتاد و هنوز هم حواشی مربوط به آن از بین نرفته است.

آغاز این ماجرا از سال 89 و با درخواست اسفندیار رحیم مشایی برای تاسیس یک دانشگاه غیردولتی در شهر تهران صورت گرفت. در آن زمان شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس مهور وقت با ایجاد این دانشگاه موافقت کرد و پس از آن معاونت آموزشی وقت وزارت علوم دولت دهم نیز از موافقت اصولی این وزارتخانه را با ایجاد این دانشگاه و پذیرش دانشجو خبر داد.

اما یکی از نکات جالب و منحصر به فرد دانشگاه ایرانیان این بود که رئیس‌جمهور دولت دهم در آخرین شب مسئولیت خود به عنوان رییس قوه مجریه، با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با اعلام یک شماره حساب از مردم خواست که در ایجاد این دانشگاه کمک کنند که این موضوع واکنش بسیاری به دنبال داشت.

البته تاسیس یک دانشگاه با هزینه‌های بیت‌المال موضوع تازه و عجیبی نیست چرا که نمونه آن را پیش از این در دانشگاه آزاد اسلامی نیز شاهد بودیم. این دانشگاه نیز در زمان خود با تخصیص کمک‌های کلان دولتی تاسیس شده بود اما تاکنون سابقه نداشت که یک مقام مسئول برای ایجاد یک دانشگاه غیرانتفاعی از رسانه ملی شماره حساب اعلام و از مردم پول جمع‌آوری کند.

موضوع به همین‌جا ختم نشد. دانشگاه ایرانیان در بیست و هشتمین روز از بهمن ماه سال گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی سایت خود از پیش ثبت‌نام دانشجویان برای تعدادی از رشته‌ها خبر داد که با واکنش وزارت علوم همراه شد.
بر این اساس حسین حسینی، مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به خبری مبنی بر پیش‌ثبت‌نام برخی رشته‌های دانشگاه ایرانیان، بار دیگر تاکید کرد که این دانشگاه مجوزی برای فعالیت ندارد و نمی‌تواند اقدام به پذیرش دانشجو کند.

در هر حال در آن زمان و حتی بعدها بعضی از مسئولان و نمایندگان مردم با غیرقانونی دانستن تاسیس این دانشگاه در مقابل آن جبهه گرفتند و برخی دیگر که البته تعدادشان انگشت‌شمار و همگی از نزدیکان و اطرافیان احمدی‌نژاد هستند، همواره از تاسیس دانشگاه فوق‌الذکر حمایت کرده و مجوز آن را قانونی می‌دانند.

افضلی فرد: مسئولان دانشگاه احمدی‌نژاد مستندات خود را ارائه نکرده‌اند و مجوز این دانشگاه برای ما محرز نشده است

مصطفی افضلی‌فرد، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارسینه گفت: هنوز هم مجوز دانشتن دانشگاه احمدی‌نژاد بر ما محرز نشده است و مسئولین این دانشگاه بایستی مستندات خود را در خصوص اخذ مجوز برای این دانشگاه به کمیسیون ارائه کنند.

شکایتی نیز از جانب معاون پشتیبانی این دانشگاه از داستان دیوان محاسبات به کمیسیون اصل نود ارائه شده است که در آن مسئولان دانشگاه ادعا کرده‌اند که نظر دادستانی در مورد برداشت 16 میلیارد از حساب نهاد ریاست جمهوری پیش از صدور مجوز درست نبوده است.
آن‌ها همچنین مدعی هستند که برداشت این مبلغ در محدوده زمانی صدور مجوز بوده است. طبق روال هر دو طرف شاکی و شکات به کمیسیون دعوت شده و توضیحات آنان شنیده خواهد شد.

جعفر زاده ایمن آبادی: بقایی با مظلوم نمایی می خواهد تخلفات مالی خود را توجیه کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز از دیگر نمایندگانی بود که به گفتگو پار پارسینه پرداخت و با اشاره شکایت بقایی از دادستان دیوان محاسبات گفت:شکایت وی مظلوم‌نمایی است، این شکایت در حالی مطرح شده است که تمامی مراحل تقاضا، موافقتنامه، حواله، سند و واریز وجه 16میلیارد تومان به حساب دانشگاه ایرانیان قبل از ثبت قانونی دانشگاه در 26مرداد سال92 انجام شده است.

بقایی با طرح شکایت علیه مسئولان و دادستان دیوان محاسبات می‌خواهد با مظلوم‌نمایی، تخلفات مالی خود را توجیه کند. بر اساس اعلام اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان در تاریخ 26 مرداد92 به شماره 3465 به ثبت رسیده این در حالی است که تمامی مراحل تقاضا، موافقت‌نامه، حواله، سند و واریز وجه 16میلیارد تومان به حساب دانشگاه قبل از 26مرداد ماه انجام شده است.
وی و احمدی‌نژاد نزد بانک ملت شعبه فلسطین شمالی تهران حساب بانکی قبل از ثبت دانشگاه افتتاح کردند. موسوی عضو هیئت موسس دانشگاه نیز مبلغ 16میلیارد تومان برای واریز به حساب دانشگاه درخواست می‌کند که احمدی‌نژاد همان روز با این درخواست موافقت کرده و مبلغ فوق را در تاریخ 12/5/92 به حساب دانشگاه واریز می‌کند. یعنی اینکه تمامی این مراحل قبل از ثبت قانونی این دانشگاه انجام شده و تخلفی آشکار است.

داوری: رفتار وزارت علوم با دانشگاه ایرانیان، سیاسی است

عبدالرضا داوری، مشاور وزیر کشور دولت دهم و از نزدیکان اسفندیار رحیم‌مشایی که اخیرا مسئول تشکیلات «هما» - مرکز هماهنگی هواداران احمدی‌نژاد - شده است، از جمله معدود کسانی است که همواره به دفاع از دانشگاه ایرانیان پرداخته است. وی با تکذیب خبر لغو مجوز دانشگاه احمدی‌نژاد گفت: مجوز دانشگاه ایرانیان از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید شده است و شورا هم تا به امروز این مجوز را لغو نکرده است.
همانطور که دادستان کل کشور نیز اعلام کرد تاکنون تخلفی از سوی دانشگاه ایرانیان به قوه قضائیه اعلام نشده است و اعلام این خبر از سوی وزارت علوم یک کار سیاسی است، نه قانونی. دانشگاه آقای عارف با یک برگه امضاشده الان در حال تعیین سرفصل‌های خود است اما با دانشگاه ایرانیان که دارای اساسنامه است اینگونه برخورد می‌کنند. سایت وزارت علوم، دانشگاه‌های فاقد اساسنامه را اعلام کرده است و نامی از دانشگاه ایرانیان مشاهده نمی‌شود و این نشان می‌دهد که آقایان برای این حرف‌های خود مستند قانونی ندارند.
آنها با این کارهای خود به دنبال به حاشیه کشاندن یک کار علمی و قانونی هستند.
کارهای این دانشگاه در حال پیگیری است و ان‌شاءالله به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد. هدف از بیان این مسائل که مشایی یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه ایرانیان است، زدن شخص احمدی‌نژاد بوده و برخی در دولت با هدایت افرادی در خارج به دنبال تخریب چهره رئیس‌جمهور پیشین ایران هستند

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارسینه: آخرین اخبار در خصوص دانشگاه احمدی نژاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X