ترین ها/ گران‌ترین اشیای به سرقت رفته در جهان

ترین ها/ گران‌ترین اشیای به سرقت رفته در جهان

بازارخبر/ تابوی فریاد
 یکی از معروف‌ترین تابلوهای نقاشی جهان در سال 2004 از موزه ای در نروژ به سرقت رفت. این تابلو برای دو سال ناپدید شد و پس از تحقیقات پلیس به موزه بازگشت. هنوز مشخصی نیست که این تابلوی با ارزش چگونه بازیابی شده است.

تابلوی مونا لیسا
معروف‌ترین اثر هنری لئوناردو داوینچی در طول تاریخ چندین بار دزدیده شده است و یک بار هم آسیب شدیدی به آن وارد شد. معروف‌ترین دزدی این تابلو در سال 1911 رخ داد که در آن یک کارگر شیشه ساز که برای ساخت شیشه های موزه پاریس استخدام شده بود توانست با مخفی کردن این اثر زیر لباسش آن را به راحتی به سرقت ببرد. این تابلو به مدت دو سال در اختیار این فرد بود تا اینکه او تصمیم گرفت آن را به فروش برساند. پلیس توانست با ایجاد یک خریدار تقلبی این تابلو را پس گیرد.
 
آثار موزه ایزابلا استوارت در بوستون
در سال 1990 دو نفر در حالی که لباس پلیس به تن داشتند با ورود به یکی از موزه های شهر بوستون توانستند نگهبان‌ها را با طناب بسته و سپس بیش از 500 میلیون دلار آثار با ارزش هنری را به سرقت ببرند. پس از گذشت بیش از 20 سال پلیس هنوز به دنبال این افراد است و نتوانسته هیچ ردی از آن‌ها به دست آورد.

The Saliera
یک مجسمه متعلق به قرن 16 که با طلا ساخته شده است در سال 2003 از موزه وین به سرقت رفت. این اثر بسیار مشهور نزدیک به 57 میلیون دلار ارزش دارد و یکی از گران‌ترین مجسمه های جهان است. سرقت این مجسمه با روش نسبتآ ساده ای اتفاق افتاد، یک دزد با شکستن پنجره موزه و ورود به آن مجسمه را به سرقت برد. او چند روز بعد با موزه تماس گرفت و در ازای برگرداندن مجسمه تقاضای پول کرد. پلیس توانست او را بازداشت کند و این اثر هنری با ارزش را به موزه بازگرداند.
 
یک زنگ بزرگ
در سال 2005 یک دزد توانست یک زنگ مسی قدیمی با وزن 1300 کیلوگرم را از یک معبد تاریخی در واشنگتن به سرقت ببرد. با اینکه سرقت چنین چیزی تقریباً غیر ممکن به نظر می‌رسد اما این دزد توانسته بود با استفاده از یک جرثقیل این وسیله را در مدت زمان کوتاهی از جای خود خارج کرده و به سرقت ببرد. او تصمیم داشت این زنگ با ارزش تاریخی را بازیافت کند که پلیس او را بازداشت کرد.

ترین ها/ گران‌ترین اشیای به سرقت رفته در جهان

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترین ها/ گران‌ترین اشیای به سرقت رفته در جهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X