النشره: تهران و مسکو در قبال اقدام سیاسی واشنگتن سکوت نخواهند کرد

النشره: تهران و مسکو در قبال اقدام سیاسی واشنگتن سکوت نخواهند کرد

باشگاه خبرنگاران / پایگاه خبری النشره در مقاله ای با اعلام اینکه سیاست واشنگتن دور نگه داشتن روسیه و ایران از سیاستهای منطقه ای است، اعلام کرد که تهران و مسکودر قبال دور نگه داشته شدنشان از جنگ آمریکا علیه تروریسم سکوت نخواهند کرد.
به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری النشره، این پایگاه در گزارشی با اعلام اینکه تردیدهای جدی درباره هدف واقعی آمریکا از جنگ علیه داعش وجود دارد، اعلام کرد که واشنگتن از سابق به دنبال دورنگه داشتن روسیه و ایران از سیاست‌های منطقه ای بوده و تهران ومسکو در قبال دور نگه داشته شدنشان از جنگ آمریکا علیه داعش سکوت نخواهند کرد.

النشره در گزارش خود می نویسد: هنوز صحنه ژئوپلتیکی را که واشنگتن سعی دارد تا از راه ایجاد جنگ علیه تروریسم آشکار نماید، کامل نگردیده است واین در سایه شکافهای بسیاری است که در این زمینه وجود دارد که مهمترین آن، عدم مشورت با برخی از کشورهای تأثیرگذار در جهان و عدم شرکت دادن کشورهای تأثیرگذار منطقه در معادلات منطقه ای مانند ایران یا روسیه می باشد.

این پایگاه سپس می نویسد: بسیاری از تحلیل‌ها و داده ها نشان می دهد که تحرکات آمریکا برای مبارزه با داعش حداقل در ظرف چندماه و یا چندسال پیش رو به نتایج ملموسی نخواهد رسید؛ از همین رو واشنگتن که سعی در بدست آوردن حمایت کشورهای عربی و نه حمایت بین المللی و جهانی برای جنگ علیه داعش است، بطور کل به دنبال نابود ساختن این گروه تکفیری و تروریستی نیست؛ بلکه ریسک خود را در ضمن کشورهای عربی و اسلامی و نه بطورمشخص اروپا و اسرائیل محدود ساخته است.

این پایگاه سپس می‌نویسد: اما مواضع متناقض جان کری وزیر خارجه آمریکا پس از دیدارش از کشورهای منطقه دلیلی جزشکنندگی طرح آمریکا ندارد، و این مسأله که آمریکا عنوان تروریسم را فقط بر داعش ونه گروه های تروریستی دیگر، اطلاق میکند بسیاری از تردیدها را پیرامون هدف واقعی آمریکا برمی‌انگیزد.

این پایگاه همچنین می‌نویسد: واشنگتن از سابق قصد داشت تا روسیه و کشورهای بریکس را از سیاستهای منطقه دورنگه دارد، بلکه بالاتر از آن، سعی داشت تا آنها را از هرگونه تأثیری بر سیاست‌های کشورهای صادرکننده و تولید کننده نفت از راه مشغول کردن روسیه به بحران اوکراین و نیز تحریم های اقتصادی علاوه بر دو نگه داشتن بزرگترین هم پیمان منطقه ای، ایران، کنار بگذارد؛ و این در حالیست که واشنگتن به تأثیر‌گذاری مسکو و ایران بر حل بحران در عراق و سوریه واقف است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «النشره: تهران و مسکو در قبال اقدام سیاسی واشنگتن سکوت نخواهند کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X