رییس انجمن صنفی CNG کشور خبر داد: رونمایی از کمپرسور ملی سی.ان.جی در سال آینده

رییس انجمن صنفی CNG کشور خبر داد: رونمایی از کمپرسور ملی سی.ان.جی در سال آینده

ایرنا/ رییس انجمن صنفی CNG کشور گفت، با توجه به طراحی انجام شده و وجود دانش فنی در کشور می توانیم اولین پایلوت کمپرسور ملی سی.ان.جی را در سال آینده رونمایی کنیم.

اردشیر دادرس با اشاره به تدوین سند چشم انداز صنعت سی.ان.جی، اظهار داشت: این سند با همکاری مرکز پژوهش های مجلس، کمیسیون انرژی مجلس، وزارت نفت و فعالان صنعت سی.ان.جی تدوین و سند اولیه به وزارت نفت و مجلس ارایه شده است.

رییس انجمن صنفی سی.ان.جی کشور، افزود: در این سند نقشه راه قیمت گذاری حامل های انرژی و همچنین قیمت حامل های انرژی وارداتی تعیین می شود.

دادرس گفت: در این سند پیش بینی شده که در چشم انداز 10 ساله تعداد جایگاه های سی.ان.جی به 11هزار جایگاه و خودروهای گازسوز نیز به 8 میلیون خودرو افزایش یابد.

رییس انجمن صنفی سی.ان.جی کشور خاطرنشان کرد: در صورت اجرایی شدن این سند، سهم سی.ان.جی در سبد سوخت ناوگان حمل و نقل سبک کشور به 40 درصد افزایش خواهد یافت.

دادرس با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری در صنعت سی.ان.جی، اظهار داشت: در حال حاضر جایگاه های سی.ان.جی تنها 4 درصد گاز کشور را مصرف می کنند، اما 25 درصد درآمد شرکت ملی گاز از محل سی.ان.جی تامین می شود.

رییس انجمن صنفی سی.ان.جی کشور اضافه کرد: به ازای مصرف هر مکعب سی.ان.جی 55 سنت در واردات بنزین صرفه جویی می شود.

دادرس همچنین از تولید کمپرسورهای ملی جایگاه های سی.ان.جی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در آینده باید 8 هزار جایگاه جدید در کشور احداث شود که برای راه اندازی آنها نیاز به تعداد فراوانی کمپرسور داریم.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از خروج ارز از کشور، برنامه ساخت کمپرسور ملی توسط سازندگان داخلی در دستور کار قرار گرفته است.

رییس انجمن صنفی سی.ان.جی کشور اظهار داشت: در حال حاضر حدود 60 تا 70 درصد قطعات کمپرسورها در داخل کشور تولید می شود که قصد داریم با ساخت کمپرسور ملی سهم تولیدات داخلی را افزایش دهیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس انجمن صنفی CNG کشور خبر داد: رونمایی از کمپرسور ملی سی.ان.جی در سال آینده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X