دیلی تلگراف: روش‌های قرون وسطایی شکنجه سیا، زندانیان را به سر حد مرگ می‌کشاند

دیلی تلگراف: روش‌های قرون وسطایی شکنجه سیا، زندانیان را به سر حد مرگ می‌کشاند

تسنیم/ یک روزنامه انگلیسی با استناد به یک منبع آگاه نوشت که سازمان سیا از روش‌های قرون وسطایی شکنجه برای بازجویی از زندانیان خود استفاده می‌کند و این روش‌ها زندانیان را به سر حد مرگ می‌کشاند.

روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه نوشت که سازمان سیا از روش های شکنجه قرون وسطایی برای شکنجه وحشیانه زندانیان خود تا سر حد مرگ استفاده کرده است؛ روش های شکنجه توسط سیا به مراتب بیشتر از آن چیزی است که پیشتر توسط مقامات این سازمان و دولت های «باراک اوباما» و «جورج دبلیو بوش» به آنها اذعان شده است.

این منبع خبری که اطلاعات دست اولی درباره شکنجه های سیا در اختیار داشت، در مصاحبه با تلگراف گفت که مقامات سیا صرفا روی سر زندانیان خود آب نمی ریزند بلکه سر این زندانیان را تا سر حد مرگ، زیر آب نگه می دارند و دکتری نیز در صحنه حاضر است تا به این ماموران سیا اطمینان خاطر بدهد که در این شکنجه زیاده روی نمی کنند؛ این یک شکنجه حقیقی است.

دولت بوش در سال 2008 میلادی صراحتا به استفاده از روش شکنجه غرق مصنوعی علیه متهمان تروریستی و از جمله «ابو زبیده» که بر اساس گزارش ها 83 بار شکنجه شده و همچنین «خالد شیخ محمد» که 183 بار مورد شکنجه قرار گرفته بود، اذعان کرده است.

اسناد سال 2004 میلادی سیا که در سال 2009 منتشر شد، به توصیف روش های شکنجه دولت بوش در قالب تکنیک های پیشرفته بازجویی پرداخته است؛ در این اسناد غرق مصنوعی به عنوان روشی توصیف شده است که در آن به مدت 20 ثانیه روی سر زندانی آب ریخته می شود تا حالت غرق شدن برای وی شبیه سازی شود اما این در حالیست که بر اساس اعلام این منبع آگاه، محمد و زبیده با روش هایی به مراتب خشن تر توسط سیا شکنجه شده اند.

بر اساس گفته این منبع آگاه، جلسات بازجویی سیا از متهمان ضبط شده اند اما حدود 90 نوارهای حاوی فیلم شکنجه در سال 2005 میلادی و توسط پرسنل اطلاعاتی آمریکا و تحت نظارت «خوزه رودریگز» رئیس وقت سرویس مخفی سیا تخریب شده است و دولت اوباما نیز در سال 2010 میلادی اعلام کرد که هیچ پرونده ای در ارتباط با اتهام جنایی تخریب این نوارها مطرح نمی کند.

نوارهای تخریب شده سیا در سال 2005 میلادی نشان دهنده بازجویی های شدیدی بوده است که در قالب شکنجه اجرایی شده اند و هم بر اساس قانون بین المللی و هم قانون داخلی آمریکا، این شکنجه ها نمادی از جنایات مستقیم و صریح عوامل جاسوسی سیا و مقامات دولت بوش بود.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا قرار است گزارشی با بیش از 3 هزار صفحه درباره شکنجه های سیا منتشر کند؛ چکیده ای از این گزارش قرار است در طول هفته های آتی و بعد از آنکه به طورکامل توسط مقامات اطلاعاتی آمریکا بررسی و تنظیم شد، منتشر شود.

علاوه براین، در ماه مارس سال جاری بود که «دایان فاینستاین» سناتور آمریکایی از جاسوسی عوامل سازمان سیا از رایانه های اعضای کمیته اطلاعاتی سنا که مامور تهیه گزارش درباره شکنجه های سیا بودند، خبر داد؛ اقدامی که نقض قانون اساسی آمریکا و نقض قانون تفکی قدرت ها در این کشور محسوب می شد.

این جاسوسی بخشی از تلاش سیا برای مخفی نگه داشتن اقدامات غیرقانونی خود بود که با کمک کاخ سفید صورت می گرفت؛ اما در این بین، نمی توان هیچ کس را مسئول دانست زیرا کل دولت آمریکا از جمله مقامات عالیرتبه این کشور در آژانس های اطلاعاتی و ارتش و همچنین مقامات ارشد دولت های بوش و اوباما و چهره های برجسته کنگره آمریکا از دو حزب سیاسی دموکرات و جمهوریخواه، همگی در این شکنجه ها شریک جرم هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیلی تلگراف: روش‌های قرون وسطایی شکنجه سیا، زندانیان را به سر حد مرگ می‌کشاند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X