جزئیات تشکیل دولت جدید عراق از سوی نماینده پارلمان این کشور

جزئیات تشکیل دولت جدید عراق از سوی نماینده پارلمان این کشور

تسنیم/ یک نماینده پارلمان عراق جزئیات تشکیل دولت جدید را اعلام کرد که بر اساس آن ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه و هادی العامری از فراکسیون بدر وزیر دفاع خواهد شد.

خدیجه وادی نماینده ائتلاف المواطن وابسته به سید عمار حکیم در گفت‌وگو با سومریه نیوز جزئیات تشکیل کابینه جدید را فاش کرد.

وی افزودکه ائتلاف المواطن منصب معاون اول رئیس پارلمان و دو وزارتخانه حمل و نقل و آموزش عالی را به دست آورده است.

خدیجه وادی گفت: نشست فراکسیون های سیاسی در مورد ترکیب دولت جدید ادامه دارد و تصریح کرد که در ترکیب کابینه جدید ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه و هادی العامری از فراکسیون بدر وزیر دفاع خواهد شد.

وادی گفت که منصب وزیر دارایی متعلق به برهم صالح از ائتلاف کردستان خواهد بود و عادل عبد المهدی عضو مجلس اعلای عراق مسئولت وزارت نفت بر عهده خواهد گرفت. همچنین ابراهیم بحرالعلوم از ائتلاف المواطن وزارتخانه آموزش عالی را به دست خواهد گرفت.

خدیجه الوادی گفت که وزارت کشور متعلق به جابرالجابری از ائتلاف نیروهای عراقی متعلق به اهل سنت است. وزارت محیط زیست متعلق به قتیبة الجبوری از ائتلاف نیروهای عراقی خواهد بود و «فیان دخیل» نماینده ایزدی‌ها وزارت زن را رهبری خواهد کرد.

بر اساس این گزارش سهمیه فراکسیون المواطن از کابینه جدید شامل وزارت حمل و نقل نیز خواهد بود و فراکسیون الاحرار متعلق به جریان صدر عراق دو وزارتخانه دادگستری و برق را متصدی خواهد شد و دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت متعلق به ائتلاف دولت قانون خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات تشکیل دولت جدید عراق از سوی نماینده پارلمان این کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X