شیوه‌نامه اجرایی طرح «شهاب» ابلاغ شد

شیوه‌نامه اجرایی طرح «شهاب» ابلاغ شد

فارس/ وزیر آموزش و پرورش شیوه‌نامه اجرایی طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر«شهاب» را برای اجرای آزمایشی در سال تحصیلی 94ـ93 ابلاغ کرد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش شیوه‌نامه اجرایی طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر«شهاب» را برای اجرای آزمایشی در سال تحصیلی 94ـ93 ابلاغ کرد.
در این شیوه‌نامه، مسئله شناسایی، جذب و حمایت از نخبگان، تبیین مبانی و ارزش‌های بنیادین، عدالت محوری، پرورش استعدادها و دستیابی همگان به خصوص مستضعفان در حوزه علم و فناوری و تقویت خلاقیت، نوآوری و خطرپذیری در علم، از جمله مواردی است که مورد تأکید قرار گرفته است.

همچنین ظرفیت پذیرش تفاوت‌های فردی، کشف و هدایت استعدادهای فطری و پاسخگویی به نیازها، علائق و رغبت دانش‌آموزان در راستای مصالح و چارچوب نظام معیار اسلامی از ظرفیت‌های این شیوه‌نامه و منطبق بر فصل سوم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح شده است.

در این شیوه نامه آمده است: طرح شهاب زیر نظر «شورای راهبری طرح در بنیاد ملی نخبگان» به ریاست معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان و «ستاد مرکزی اجرایی طرح شهاب در وزارت آموزش و پرورش» به ریاست رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان توسط ستادها و کارگروه‌های استانی، شهرستانی و آموزشگاهی اجرایی شود.

بر اساس این شیوه نامه، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان «رئیس شورا»، رئیس ستاد مرکزی اجرایی طرح شهاب در وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی آغازگران بنیاد ملی نخبگان «دبیر شورا» و سه نفر از صاحب نظران تعلیم و تربیت و امور نخبگان اعضای شورای راهبری طرح شهاب در بنیاد ملی نخبگان را تشکیل می‌دهد.

این شیوه‌نامه به منظور اجرایی کردن سیاست‌های فوق و در اجرای طرح شهاب «ابلاغیه مورخ بیست و پنجم بهمن ماه سال 1386 رئیس جمهور موقت و اصلاحات آن در تاریخ هفتم تیرماه 1391» و در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی مرحله آزمایشی این طرح مصوب «هفدهم اردیبهشت ماه 1391 شورای راهبری» اجرا خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شیوه‌نامه اجرایی طرح «شهاب» ابلاغ شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X