دستور وزیر صنعت،معدن وتجارت به خودروسازان: سطح خدمات پس از فروش خودروها در تمام استانها متوازن شود

دستور وزیر صنعت،معدن وتجارت به خودروسازان: سطح خدمات پس از فروش خودروها در تمام استانها متوازن شود

ایرنا/ سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو گفت: وزیر صنعت، معدن وتجارت از شرکت های خودروساز خواست، سطح خدمات پس از فروش در تمام استانهای کشور شرایط متوازن داشته باشد.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران( شاتا)، ساسان قربانی در نوزدهمین جلسه شورای سیاستگذاری و نظارت بر صنعت خودرو، بطور متمرکز بر مباحث کیفی و خدمات پس از فروش پرداخته شد و در این راستا گزارش کاملی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارائه شد، افزود: براین اساس روند کلی خدمات، بهبود یافته، اما برای دستیابی به استانداردهای جهانی باید روند بهبود، سرعت بیشتری به خود بگیرد.
به گفته وی، این گزارش از یک میلیون نظرسنجی درباره 2 هزار و 429 نمایندگی تهیه شده است.

سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو تصریح کرد: براین اساس وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد گزارش تهیه شده از طریق رسانه های جمعی به اطلاع عموم مردم رسانیده شود تا مردم از کم و کیف گزارش مذکور اطلاع دقیق و شفاف داشته باشند.
وی گفت: در این جلسه نعمت زاده تاکید داشت که ما نباید نگران اطلاع رسانی و شفافیت اطلاعات باشیم زیرا این امر باعث رفع اشکالات می شود و مردم در جریان وقایع و اقدامات ما قرار می گیرند.

قربانی افزود: از سوی دیگر مقرر شد؛ شرکت ها و نمایندگی هایی که حائز شرایط مطلوب در زمینه خدمات پس از فروش نیستند در مدت 3 ماه اقدامات لازم جهت ارتقا سطح کیفی خود بعمل آورند.
وی گفت: همچنین در این جلسه، پایش عملکرد شرکت های خودروسازی به صورت مستمر و جدی تداوم می یابد و به صورت دوره ای این گزارش به اطلاع شورا و مردم می رسد.

قربانی تأکید کرد: در شاخص های ارزیابی سطح کیفی و عملکرد شرکت های خودروسازی و خدمات پس از فروش، بیشترین توجه به رضایتمندی مشتری متمرکز شود.
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو گفت: این گزارش براساس اطلاعات دریافتی از سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، شرکت های خودروسازی و سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها و شرکت های بازرسی و وزارت متبوع تهیه شده بود.

وی افزود: در این گزارش نیز بیشترین نارضایتی تأخیر در تحویل خودرو اعلام شده بود که عامل اصلی آن کاهش تیراژ تولید در سال 92 متأثر از تحریم های بین المللی بوده، که روند تحویل خودرو در سال 93 با توجه به تدابیر اتخاذ شده، بهبود نسبی داشته است.

قربانی اظهار داشت: در این جلسه همچنین گزارش دفتر نظارت بر عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صنعت خوردو ارائه شد.
وی گفت: پس از استماع گزارش، وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت های خودروسازی خواست در کمترین زمان به شکایات مردمی رسیدگی و در نهایت رضایت مشتریان حاصل شود.
قربانی تاکید کرد: در جلسه شورا مقرر شد یک مدل برای دستیابی به کلاس جهانی شدن صنعت خودرو تهیه شود و در یکی از شرکت های خودروسازی بصورت نمونه و آزمایشی پیاده سازی و پس از عملیاتی شدن،سایر شرکت های داخلی نیز از این تجربه الگوبرداری و استفاده کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستور وزیر صنعت،معدن وتجارت به خودروسازان: سطح خدمات پس از فروش خودروها در تمام استانها متوازن شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X