تأکید فرمانده ناجا بر کاهش حاشیه نشینی

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تقویت زیرساخت ها و انجام اقدامات دانش پایه و هوشمندانه در دستور کار است، تأکید کرد: باید برای کاهش حاشیه نشینی و آسیب های این معضل تلاش شود. خبرگزاری ایسنا: سردار حسین اشتری در هیجدهمین گردهمایی سراسری مدیران و معاونین طرح، برنامه و بودجه ناجا با تبریک اعیاد شعبانیه و روز "جوان" از دست اندرکاران برگزاری این گردهمایی تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه برای امسال اولویت هایی تعریف و مشخص شده است، افزود: مبنای مأموریت های ناجا این اولویت ها است که براساس تدابیر مقام معظم رهبری تعیین شده و باید به گونه ای زمینه را آماده و وحدت سازی کنیم که تدابیر معظم له اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد مورد تأکید حضرت آقا مبارزه و مقابله با قاچاق کالا و ارز است، عنوان کرد: پدیده قاچاق، لطمات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند و تعطیلی کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، ورود کالاهایی که با فرهنگ جامعه سازوکار نیست از پیامدهای منفی پدیده قاچاق است.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نقش مهمی در مقابله با پدیده قاچاق می تواند ایفا کند و باید با در نظر گرفتن مراکز و مبادی اصلی ورود و خروج کالای قاچاق با این پدیده مقابله و مبارزه کنیم.

فرمانده ناجا عنوان کرد: مقابله با سرقت و استرداد اموال به مالباختگان نیز از تأکیدات مقام معظم رهبری است و باید به خوبی در این راستا تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه براساس تدابیر و تلاش ها میزان سرقت در جامعه کاهش یافته است، افزود: در این حوزه کارگروهی تشکیل و با برنامه ریزی در راستای کاهش سرقت تلاش و اقدام می شود.

سردار اشتری مبارزه با معضل اعتیاد و برخورد با تولید و توزیع کنندگان مواد مخدر سنتی و صنعتی را نیز از اولویت های ناجا برشمرد.

وی با اشاره به پدیده حاشیه نشینی، مطرح کرد: باید با اشرافیت و اتخاذ رویکردهای اجتماعی و فرهنگی در راستای کنترل و کاهش حاشیه نشینی اقدام شود، زیرا معضلات بسیاری به دنبال دارد و افزایش آسیب های اجتماعی از اثرات مخرب این معضل است.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به اینکه برخورد با ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی از اولویت های همیشگی نیروی انتظامی بوده و هست، گفت: اجرای طرح‌های اجتماعی و اخلاقی ناجا برای توسعه امنیت و آسایش شهروندان است و مبنای مأموریت‌های ناجا " قانون " می باشد.

وی تأکید کرد: خدمات نیروی انتظامی در راستای توسعه امنیت پایدار است.

فرمانده ناجا تقویت مرز و مرزبانی، یگان های عملیاتی، ارتقاء توان عملیاتی، تقویت کنترل ترافیک و کاهش تصادفات و ... را از اولویت های ناجا برشمرد.

وی ادامه داد: در بحث درون سازمانی نیز اولویت هایی داریم که ارتقاء و بهبود معیشت کارکنان از این اولویت ها است.

سردار اشتری تأکید کرد: کارکنان ناجا به دلیل سختی کار ، تنوع و گستردگی مأموریت ها شایسته دریافت بهترین خدمات رفاهی و معیشتی هستند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به راه اندازی قرارگاه صیانت از کارکنان در نیمه دوم سال 93 یاد آورشد: از سوی این قرارگاه، اقدامات مثبتی انجام شده که به کاهش جرایم کارکنان منتج شده است.

وی همچنین به نقش تأثیرگذار آموزش در پیشبرد اهداف ناجا اشاره و تصریح کرد: آموزش در ابعاد مختلف از پایین ترین سطح تا بالاترین سطوح باید در دستور کار باشد زیرا علیرغم افزایش مأموریت ها، با آموزش، میزان تلفات و صدمات در ناجا کاهش 47 درصدی داشته است.

سردار اشتری از نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی ناجا نام برد و توسعه فرهنگ نوآوری و ابتکار را نیز یک ضرورت دانست و گفت: متولی تحقق این مهم معاونت طرح، برنامه و بودجه ناجا است.

وی اشاره کرد: سال گذشته فراخوانی مبنی بر دریافت پیشنهادات در این حوزه اعلام شد که با استقبال بی نظیری همراه و منجر به ارسال بیش از 800 طرح به ناجا شد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: براساس نیازسنجی باید طرح های نوآورانه و کاربردی در ناجا اجرایی شود.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال با عنوان " اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" عنوان کرد: در دو بعد، درون و برون سازمانی در راستای تحقق شعار سال باید اقدام شود.

فرمانده ناجا اضافه کرد: مقابله با پدیده قاچاق و ایجاد بستری امن برای سرمایه گذاران از اقدامات درونی سازمانی ناجا برای تحقق شعار سال است.

وی از اراده ناجا برای تأمین امنیت ورود سرمایه گذاران و تقویت تولید ملی خبر داد و گفت: در نیروی انتظامی عزم برای توسعه امنیت در ابعاد مختلف وجود دارد و باید سازوکار تحقق شعار سال در درون و برون سازمان ایجاد شود.

فرمانده ناجا صرفه جویی، استفاده بهینه از منابع، خرید تولیدات داخلی و ... را از جمله اقدامات مثبتی برشمرد که برای تحقق اقتصاد مقاومتی کارآمد است.

وی افزود: تقویت زیرساخت های ناجا در راستای طرح اقتصاد مقاومتی نیز یک الزام است.

سردار اشتری با اشاره به انضباط بخشی اقتصادی، خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مورد تأکید و همیشگی مقام معظم رهبری، انضباط بخشی در حوزه اقتصادی است و باید این مهم را همواره مدنظر قرار دهیم.

وی تأکید کرد: معاونت طرح، برنامه و بودجه ناجا در تمام شئونات موثر و نقش آفرین است و این معاونت در مأموریت های ناجا نقش تأثیرگذار و کلیدی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی ارزیابی یگانی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: در طول سال و برای پیشبرد اهداف سازمانی ، برنامه هایی تدوین و به رده های مختلف ابلاغ می شود و نحوه و چگونگی انجام برنامه ها باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ارتقاء فضای اسلامی و معنوی ناجا، توسعه خدمات انتظامی و استفاده از ظرفیت مردمی در اجرای مأموریت ها را از برنامه های اولویت دار نیروی انتظامی معرفی کرد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: تقویت زیرساخت ها، انجام اقدامات دانش پایه و هوشمندانه و همچنین بکارگیری فناوری های نوین نیز در برنامه های ناجا پیش بینی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به جمع حاضر عنوان کرد: مجموعه طرح، برنامه و بودجه ناجا با در اختیار گذ اشتن اعتبارات و اتخاذ رویکرد مناسب می تواند در ارتقاء سازمان نقش مهمی را ایفا کند.

وی تأکید کرد: باید اقدامات این معاونت در رشد و ارتقاء منزلت و جایگاه ناجا موثر باشد.

فرمانده ناجا با اشاره به دیدار اخیر فرماندهان و مدیران ارشد ناجا با مقام معظم رهبری، گفت: این دیدار بازتاب های خوبی در جامعه داشت و موجب افزایش اعتماد مردمی نسبت به ناجا شد.

بر اساس گزارش سایت پلیس، گفتنی است، پیش از سخنان فرمانده نیروی انتظامی ، معاون طرح، برنامه و بودجه ناجا با ارائه گزارشی از عملکرد این معاونت اظهار کرد: اولویت هایی برای سال 95 پیش بینی شده است و امیدواریم بتوانیم در راستای پیشبرد اهداف سازمان گام های مثبتی برداریم. همچنین در این نشست از مدیران و معاونین برتر معاونت طرح، برنامه و بودجه ناجا تقدیر شد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تأکید فرمانده ناجا بر کاهش حاشیه نشینی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X