ليبي خواستار تاييد لغو تحريم تسليحاتي از سوي كشورهاي عربي شد

به گزارش پايگاه خبري اليوم السابع، سراج در سخنراني خود در ميان اعضاي دائم اتحاديه عرب تاكيد كرد كه دولت وحدت ملي قانوني متعلق به تمام ليبيايي هاست.
وي با بيان اين كه، «ما جداي از جهان نيستيم»، افزود: تروريست ها كشور و مليت مشخصي ندارند و ليبي به مبارزه با گروه تروريستي داعش ادامه خواهد داد.
از سوي ديگر نبيل العربي دبير كل اتحاديه عرب بر تمايل اين اتحاديه به هماهنگي براي ثبيت امينت ليبي و حفظ وحدت اين كشور تاكيد كرد.
وي افزود: اتحاديه عرب از زمان شروع انقلاب ليبي از دولت و ملت اين كشور حمايت كرده است.
العربي از جامعه بين الملل تلاش براي حفظ وحدت و يكپارچگي ليبي را خواستار شد.
سقوط حكومت معمر قذافي در سال 2011 تاكنون، ليبي را صحنه هرج و مرج و ناآرامي كرد، به گونه اي كه دو دولت به موازات يكديگر در اين كشور شكل گرفته است.
دولت وحدت ملي به رياست فايز السراج به مركزيت طرابلس كه مورد حمايت مجامع جهاني است و دولت ديگر موسوم به دولت طبرق به مركزيت شهري به همين نام و به رياست «عبدالله الثني» در شرق ليبي تشكيل شده است.
خاورم**9364**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ليبي خواستار تاييد لغو تحريم تسليحاتي از سوي كشورهاي عربي شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X