رئیس مرکز آمار: دستاوردهای مثبت بودجه عملیاتی بعد از پنج سال مشخص می شود

رئیس مرکز آمار: دستاوردهای مثبت بودجه عملیاتی بعد از پنج سال مشخص می شود

ایرنا/ رئیس مرکز آمار با تاکید براینکه آگاهی از تبعات و دستاوردهای بودجه ریزی عملیاتی به سه تا پنج سال زمان نیاز دارد، گفت: بودجه ریزی اقدامی تک بعدی نیست.

عادل آذر عصر سه شنبه در نشست توجیهی استقرار بودجه ریزی بر مبنای عملکرد دستگاهها، شاه بیت بودجه ریزی عملیاتی را دو نکته مهم عنوان کرد و افزود: نخست اینکه بودجه را باید بعنوان سیستم در نظر بگیریم و دوم آنکه نگاه به بودجه ریزی را استراتژیک بدانیم.

وی با بیان اینکه بودجه ریزی برمبنای عملکرد سیستمی روشی است که باید پیوند دهنده منابع مورد نیاز برای دستیابی به اهداف کوتاه و بلندمدت باشد، تصریح کرد: در این بودجه ریزی هزینه برنامه ها و فعالیت های مرتبط پیشنهاد شده برای دستیابی به اهداف مذکور ستانده و یا خدماتی است که در لوای هر برنامه باید عملیاتی شود.

رئیس مرکز آمار ضمن تاکید بر اینکه نباید بودجه ریزی را تک بعدی دانست، گفت: یکی از موفق ترین کشورها در بودجه ریزی عملیاتی کاناداست و آمریکایی ها در این زمینه چندان موفق نبوده اند البته در بین کشورهای مشابه، ما می توانیم در اینجا به کره اشاره کنیم.

آذر با بیان اینکه یکی از راهکارهای کمک به دولت عملیاتی کردن بودجه است، افزود: روشی که ایران می خواهد اجرا کند در دنیا بهترین مدل است چرا که 70 درصد کشورها با این روش بودجه های خود را تنظیم می کنند البته در این کشورها بودجه ریزی عملیاتی به صورت تدریجی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه سال قبل برای بودجه ریزی عملیاتی سال پایلوت بود، تصریح کرد: امسال شروع کار است اما دست یافتن به تبعات مثبت این اقدام به یک دوره سه تا 5 سال نیاز دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس مرکز آمار: دستاوردهای مثبت بودجه عملیاتی بعد از پنج سال مشخص می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X