تردید درباره واقعی بودن فیلم سر بریدن خبرنگار آمریکایی

تردید درباره واقعی بودن فیلم سر بریدن خبرنگار آمریکایی

عصر ایران/ ما اطلاع درستی از واقعی یا غیر واقعی بودن فیلم های سر بریدن دو خبرنگار آمریکایی نداریم و از منظر انسانی امیدواریم که چنین اتفاق هولناکی نیفتاده باشد.

در دو هفته گذشته، داعش دو فیلم کوتاه منتشر کرد که طی آن ها ، دو خبرنگار آمریکایی سر بریده می شوند. این دو فیلم بعد از آن منتشر شدند که اتهاماتی علیه داعش در سطح افکار عمومی جهان اسلام شکل گرفت که چرا این گروه مدعی جهاد اسلامی، فقط علیه مسلمانان می جنگد و کاری به آمریکا و اسرائیل ندارد.
این اتهام به ویژه زمانی پر رنگ تر شد که جنگ 7 هفته ای غزه - اسرائیل رخ داد و داعشی ها در قبال جنایات صهیونیست ها سکوت کردند.

ما اطلاع درستی از واقعی یا غیر واقعی بودن فیلم های سر بریدن دو خبرنگار آمریکایی نداریم و از منظر انسانی امیدواریم که چنین اتفاق هولناکی نیفتاده باشد. بنابر این نه در مقام تأیید اصالت این فیلم ها هستیم و نه در مدعی ساختگی بودن شان.
البته بعد از پخش فیلم سر بریدن خبرنگار اول، ایرادهای مهمی در خصوص فیلم مطرح شد. از جمله این که کسی که قرار است سرش بریده شود روی دو زانو به راحتی ایستاده و با اطیمنان خاطر رو به دوربین حرف می زند یا دست جلاد بعد از جنایت خون آلود نیست، یا چرا بر خلاف همه فیلم های داعش، صحنه سر بریدن نمایش داده نمی شود یا ... که این نقدها می توانند وارد یا ناوارد باشند.
اما در مورد فیلم دوم ، نکته ای وجود دارد که بدان پرداخته نشده است: طبق فیلم ، جنایت در روزی که باد نسبتاً تندی می وزد و در یک بیابان رخ می دهد.

اگر به فیلم نگاه کنید، لباس های جلاد و قربانی در وزش باد به شدت تکان می خورند ولی کمی آن سو تر ، علف های بیابان ، همانند عکس های ثابت، بی حرکت هستند و کوچک ترین حرکتی در آنها دیده نمی شود. بدیهی است که حرکت علف های بیابان باید کمتر از حرکت لباس باشد ولی این که هیچ حرکتی نداشته باشند، منطقی به نظر نمی رسد.
جالب این که در آن باد بیابانی ، حتی ذره ای گرد و خاک هم از روی زمین بلند نمی شود که البته این را می توان به مشخصات زمین نسبت داد و توجیه کرد ولی بوته های بیابانی در شرایط وزش باد، اندک حرکتی ولو در حد لرزش دارند نه این که مانند فیکس باشند و تکان نخورند.

بعضی ها معتقدند این صحنه با استفاده از تکنولوژی پرده سبز درست شده است به طوری که پس زمینه، بعداً اضافه شده و صحنه اصلی در استودیوی سینمایی ساخته شده است. البته این ادعا تأیید شده نیست.

تأکید می کنیم که آنچه در سطور بالا آمد، تنها پرسش و تردیدی بر ماجرای سر بریدن دو خبرنگار آمریکایی است و واقعاً نمی توان در میان ماجرای عجیب داعش و سیاست های هزار توی جهانی، به ضرس قاطع آن را رد یا تأیید کرد. مهم این است که درباره خبرهایی که می رسند، تأمل کنیم و اجازه ندهیم سیل خبرها - چه داخلی و چه خارجی - ما را منفعل کنند و با خود ببرند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تردید درباره واقعی بودن فیلم سر بریدن خبرنگار آمریکایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X