ترکان: "شفافیت اطلاعات" مانع فساد می‌شود

ترکان: "شفافیت اطلاعات" مانع فساد می‌شود

تسنیم/ مشاور رئیس جمهور با تاکید بر لزوم شفاف سازی اطلاعات گفت: فکر نکنید در دولت ممکن نیست فساد اتفاق بیفتد؛ کارگزاران نظام آدمیزاد هستند و احتمال وقوع فساد منتفی نیست اما زمانی می توان جلو آن را گرفت که همه چیز شفاف باشد.

اکبر ترکان در حاشیه سفر خود به استان همدان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به این سئوال که با توجه به سخنان مسئولان دولت فعلی مبنی بر بروز تخلفات مالی در دولت گذشته، برخورد این تخلفات مالی ادعایی چطور باید باشد، اظهار کرد: کدام مسئولان دولت قبل؟ مگر معاون اول رئیس جمهور سابقه فساد دارد؟ اختلاس دارد؟

وی که با مزاح به صحبت های خود ادامه می داد، ابراز کرد: مگر در دولت پاک دستان اختلاس و فساد مالی رخ داده است؟ نکند این مباحث را بدون مبنا اعلام می کنید؟

مشاور رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه حل مبارزه با فساد شفافیت است، تصریح کرد: اگر تمامی آنچه که مردم باید بدانند از جمله معاملات دولتی، مناقصه ها، دادن امتیازات و قرادادهای مالی در دسترسی آزاد اطلاعات قرار گیرد امکان وقوع فساد به حداقل می رسد.

وی با اشاره به اینکه فساد به یک فضای یواشکی نیاز دارد، بیان کرد: فساد در معرض دید همه اتفاق نمی افتد، وقتی شفافیت را زیاد کنیم آنهایی که به دنبال فساد هستند فضا را برای انجام این امر تنگ می بینند.

ترکان عنوان کرد: اگر امروز امتیازی به افراد داده می شود با شفافیت در معرض دید مردم قرار گیرد تا از این طریق امکان تکرار فساد از بین رود.

وی با بیان اینکه فکر نکنید در دولت ممکن نیست فساد اتفاق بیفتد، گفت: کارگزاران نظام آدمیزاد هستند و احتمال وقوع فساد منتفی نیست اما زمانی می توان جلو آن را گرفت که همه چیز شفاف شود.

ترکان خاطرنشان کرد: مشاور رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه حل مبارزه با فساد شفافیت است، گفت: اگر موضوعاتی چون معاملات دولتی، مناقصه ها، دادن امتیازات و قرادادهای مالی در دسترسی آزاد اطلاعات قرار گیرد امکان وقوع فساد به حداقل می رسد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترکان: "شفافیت اطلاعات" مانع فساد می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X