رشته های جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تدریس می شود

مسعود شفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : با توجه به پیشرفت های علمی کشور در دانش های آی تی ، هوا و فضا ، نانو و هسته ای و نیاز به آموزش نیروهای کار در این بخش ها ، دانشگاه فنی و حرفه ای نسبت به راه اندازی این رشته های تحصیلی جدید اقدام می کند .
وی همچنین به عقد قرارداد های مختلف میان ایران و دیگر کشورهای جهان برای خرید تجهیزاتی نظیر هواپیماهای خاص اشاره کرد و ادامه داد : برای استفاده از این ابزار وتجهیزات ، آموزش نیروهای کار در این بخش ضروت دارد .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت که ایجاد رشته های تحصیلی مورد نیاز برای تامین نیروی کار مورد نیاز دراین زمینه را در دستور کار دارد .
وی ادامه داد : با وجود فرسودگی و به روز نبودن آزمایشگاههای دانشگاههای فنی و حرفه ای کشور تلاش بر این است تا با نوسازی و دگرگون کردن این آزمایشگاهها ، امکان تدریس این رشته های جدید را فراهم آوریم .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در خصوص سرنوشت رشته هایی که متناسب با بازار روز نیستند نیز گفت که با به روز شدن رشته های تحصیلی و استقبال افراد به تحصیل دراین رشته ها ، رشته هایی که به آنها نیاز نیست ، حذف می شوند .
وی ادامه داد : دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با افزایش مهارت افزایی نیروهای کار زمینه و بستر خوبی را برای رفع بیکاری و اشتغالزایی در جامعه ایجاد کرد .
شفیعی اظهارداشت : 70 درصد دانش آموختگان دانشگاهها و دانشکدههای فنی و حرفه ای کشور جذب بازار کار می شوند .
180 هزار نفر در 170 دانشگاه و دانشکده فنی و حرفه ای کشور مشغول به تحصیل هستند .
2096/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشته های جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تدریس می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X