خدمت سربازی اقدامی جهادی درحراست از نظام و كشور است

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، امیرسرتیپ امیرحاتمی با بیان اینكه سربازی حركتی جهادی در حراست از كشور و نظام است،گفت: نگاه مسئولان و فرماندهان ‌به سرباز باید سرمایه ‌محور باشد‌ و جامعه را به سمت درك لازم از مقوله سربازی سوق داد.
وی با بیان اینكه هر كشوری برای حفظ نظم و امنیت وهمچنین تمامیت ارضی خود نیاز به نیرویی سازمان یافته و مقتدر دارد كه توانایی ایجاد و حفظ امنیت و استقلال آن را داشته باشد، اظهاركرد: به همین دلیل كشورها در طول تاریخ با توجه به فرهنگ و اقتضائات خود، سیستم‌های مختلفی را برای حفظ امنیت و استقلال ‌آزموده‌اند.
وی با بیان اینكه امام راحل در باب اهمیت خدمت سربازی می‌فرمایند ‌خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعا مقدسی است كه درجنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و كشور قرار دارد، هم خانواده‌ها و هم آحاد جوانان، باید اهمیت آن را درك كنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند، تصریح كرد: از بیانات و فرمایشات بنیانگذاركبیرانقلاب درباره سربازی چنین استنباط می‌شود كه همه افراد در نظام اسلامی سربازهستند و همواره نسبت به تهدیدات داخلی و خارجی علیه ارز‌ش‌های اسلام و انقلاب باید هوشیار باشند.
امیر حاتمی با بیان اینكه از منظر رهبرمعظم انقلاب و فرمانده معظم كل قوا خدمت وظیفه عمومی مقدس و به منزله جهاد فی سبیل الله است، اضافه كرد: در شرایطی كه دشمنان انقلاب و نظام با شبیخون فرهنگی بنیان خانواده به ویژه جوانان را هدف قرار داده‌اند خدمت سربازی درنیروهای مسلح می‌تواند بستر مناسبی برای آشنایی با انواع تهدیدات سخت و نرم باشد.‌
جانشین وزیردفاع بابیان اینكه مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح به داشتن سربازان برومند و جان بركف نظام اسلامی افتخار می‌‌كنند،گفت: سربازان نیز بایدافتخار كنندكه سربازی نظامی را انجام و از آن دفاع می‌كنندكه در رأس آن رهبری فرهیخته،حكیم،دلسوز و مقتدر قرار دارد.
وی‌ با تأكید برمقدس بودن خدمت سربازی در فرهنگ اسلام، از یادگیری، جانفشانی برای ارزشها، احساس مسئولیت‌، اعتماد به نفس، ‌خود اتكایی‌، قانون ‌پذیری‌، صبر و تحمل و نظم به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های دوران ‌سربازی نامبرد و تصریح كرد: سربازی به هیچ وجه اتلاف وقت نیست و از سربازان عزیز می‌خواهم در این مدت دو سال نهایت بهره را از خدمت سربازی ببرند چرا كه این دوره پیش‌ زمینه‌ای برای ورود به زندگی و اجتماع است.
وی با بیان اینكه اگر ما امروز در بسیاری از حوزه‌ها ره صد‌ساله را طی كرده‌ایم، مرهون جوانان غیرتمندی است كه دیروز در كسوت سربازی این درس‌ها را فرا گرفتند، گفت: سربازان امروز در كسوت معلم و استاد، وزیر، وكیل، مدیر صنعتی و مشاغل دیگر در خدمت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.
جانشین وزیر دفاع بابیان اینكه ملت ایران با كمترین امكانات و پشتوانه همین سربازان غیور هشت سال در برابر دشمنی مجهز به انواع تجهیزات و حمایت‌های بین‌ا‌لمللی مقاومت كرد،افزود: اگر جانفشانی جوانان غیور بسیجی و سرباز و تدابیر و رهنمودهای ارزشمندحضرت امام خمینی (ره) نبود سرنوشت جنگ اینگونه رقم نمی خورد .
امیر حاتمی با اشاره به اهمیت قشر سرباز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برگزاری ممتد و بدون وقفه جشنواره جوان سرباز با محوریت ستاد كل نیروهای مسلح و توسط سازمان های ارتش، سپاه، و‌زارت دفاع و نیروی انتظامی را یكی از نقاط قوت این جشنواره دانست و گفت: از آنجایی‌ كه این جشنواره با قشر عظیمی از جوانان كشور و بدنه اصلی نیروهای مسلح ارتباط دارد، می‌تواند فرهنگساز و تاثیرگذار با‌شد.‌
وی در ادامه، موضوع سرباز و سربازی را با امنیت ملی و قدرت دفاعی كشور مرتبط دانست و افزود: لازم است از طُرق مختلف ازجمله همایش‌ها و جشنواره‌هایی كه با موضوع سرباز برگزار می‌شود، جامعه را به سمت درك لازم از مقوله سربازی سوق داد.
جانشین وزیر دفاع با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) كه فرمودند سربازان مایه عزت دین و امنیت، دژ مردم و زینت زمامداران‌اند، تصریح كرد: برای افزایش اقتدار، صلابت و شكوه نظام اسلامی، باید موضوع آموزش‌ و تربیت در دوران سربازی مورد توجه جدی قرار گیرد و این موضوع یكی از مطالبات جدی مقام معظم فرماندهی كل قواست.
امیر حاتمی با بیان اینكه سرباز یك عنصر جوان و كارآمد ایرانی است كه بخش مهمی از عمرش را در جهت حراست از كشور و نظام صرف می‌كند، افزود: ما باید در بخش آموزش و نیز تعامل و ارتباط با سربازان، نگاهی نو و منطبق با خواست مقام معظم رهبری به مقوله سربازی داشته باشیم.
وی شرایط بهتر برای خدمت جوانان سرباز را بسیار مهم برشمرد و افزود: نگاه ما به سرباز باید سرمایه‌ محور باشد یعنی باور كنیم سرباز، یك سرمایه عظیم است كه باید راه استفاده از این سرمایه را آموخته و به آن عمل كنیم.
جانشین وزیر دفاع با بیان اینكه ملت و نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلامی ایران برای سرباز اهمیت زیادی قائل بوده و قدرشناس سربازان است، تصریح كرد: برگزاری جشنواره‌هایی مانند جشنواره جوان سرباز نیز محملی برای قدردانی از مقام و منزلت سرباز است.
اجتمام**1933**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدمت سربازی اقدامی جهادی درحراست از نظام و كشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X