هر شهروند يك ميزبان براي ميهمانان سال 2018 تبريز باشد

به گزارش ايرنا صادق نجفي روز يكشنبه در آيين بهره برداري از چهار طرح عمراني، خدماتي، فرهنگي و ورزشي افزود: شهرداري به تنهايي نمي تواند جوابگوي همه مشكلات باشد و مردم و ساير مسوولان نيز بايد كمك كنند.
وي به وضعيت نامناسب برخي از معاير و خيابان هاي قديمي ائل گلي اشاره كرد و گفت: اين منطقه نيزمند طرح هاي جديد شهرسازي و ساماندهي است.
وي افزود: ايستگاه قطار شهري ائل گلي با اتصال به راه آهن تبريز – تهران به يك ايستگاه تركيبي تبديل مي شود و
احداث پارك كوثر اين منطقه را متحول مي كند.
وي نسبت به رفع برخي از مشكلات اين منطقه از جمله جمع آوري آب هاي سطحي و ساماندهي معابر تا پايان سال جاري ابراز اميدواري كرد و گفت: اهالي اين منطقه نيز بايد در اجراي طرح هاي مختلف با شهرداري همكاري كنند.
عضو شوراي اسلامي شهر تبريز گفت: كمتر از دو سال ديگر به ميزباني تبريز از گردشگران كشورهاي اسلامي باقي است و توقف در مسير توسعه شهر تبريز جائز نيست.
فريدون بابايي افزود: شهر تبريزدر عرصه بين المللي شاهد موفقيت هاي چشم گيري است اما در داخل كشور حتي در رديف 10 شهر اول گردشگري قرار نگرفته است و بايد از فرصت هاي طلايي در عرصه هاي بين المللي براي توسعه اين بخش اسفتاده شود.
وي افزود: بسياري از مشكلات اشتغال جوانان با توسعه گردشگري رفع مي شود اما هنوز از اهتمام ملي براي اين تحقق اين امر خبري نيست.
وي گفت: كارگروه هاي ويژه بايد در مجموعه شورا و شهرداري تشكيل شوند و با وظايف مشخص براي بهبود وضعيت شهر تلاش كنند.
وي افزود: ساماندهي ورودي ها، توجه به فرهنگ شهروندي، رفع مشكل سد معبر و زيباسازي شهر از جمله مواردي است كه بايد در اين كارگروه ها دنبال شود.
شهرداري منطقه 2 تبريز نيز با اشاره به طرح هاي نيمه تمام اين منطقه شهرداري گفت: در راستاي تكميل طرح هاي نيمه تمام در ماه هاي آينده طرح شبدري انتهاي جاده ائل گلي به اتوبان شهيد كسايي به بره برداري مي رسد.
رسول موسايي افزود: در راستاي توسعه باغ هاي ائل گلي به عنوان يكي از آرزوهاي ديرينه مردم تبريز با دستور شهردار تبريز توانستيم مراحل تملك بخشي از باغ هاي شخصي را به اتمام برسانيم تا وسعت مجموعه ائل گلي افزايش يابد.
وي گفت: اتمام رمپ پل كابلي از خيابان توانير به جاده ائل گلي به زودي مورد بهره برداري قرار مي گيرد و توسعه فضاي سبز محدوده منطقه 2 شهرداري با كاشت 35هزار اصله نهال در سال جاري آغاز شده است و اين روند ادامه خواهد يافت.
به گزارش ايرنا طي اين آيين طرح سالن چند منظوره ورزشي ائل گلي در راستاي توسعه امكانات ورزشي و بهره برداري در مواقع بروز بحران هاي طبيعي با 16 ميليارد و 250 ميليون ريال اعتبار و يك هزار و 450 متر مربع مساحت به بهره برداري رسيد.
از ديگر طرح هاي شهرداري منطقه 2 كه در اين آيين به بهره برداري رسيد مي توان به ايستگاه آتش نشاني بلوار دكتر حسابي با هفت ميليارد و 900 ميليون ريال اعتبار و ساختمان اداري حوزه خدمات شهري و اجرايي با هشت ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار اشاره كرد.
نمازخانه ها وسرويس هاي بهداشتي متعدد در حوزه استحفاظي شهرداري منطقه 2 تبريز نيز از ديگر طرح هايي است كه در اين آيين به بهره برداري رسيد.
شهرداري كلانشهر تبريز با 12 منطقه شهرداري خدمات رساني به جمعيت يك ميليون و 800 هزار نفري اين شهر را بر عهده دارد.
3072/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هر شهروند يك ميزبان براي ميهمانان سال 2018 تبريز باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X