چند خبر از شهرداري قم/ يكشنبه 19 ارديبهشت ماه

به گزارش ايرنا از روابط عمومي شهرداري قم، مديرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداري قم گفت: عمليات اجرايي تقاطع سه سطحه شهيدان محمود نژاد با پايان توليد نقشه‌هاي اجرايي و با صرف اعتباري بالغ بر 350 ميليارد ريال فردا آغاز مي‌شود.
محمد تقي نادعلي با اشاره به طرح عمراني تقاطع سه سطحه شهيدان محمود نژاد اظهار كرد: در حال حاضر بحث مقدماتي انحراف ترافيك از اين مسير براي اجراي اين طرهح با هماهنگي سازمان حمل و نقل و ترافيك صورت گرفته و عمليات اجرايي آن در دستور كار قرار گرفته است.
وي با اشاره به مساحت روگذر تقاطع سه سطحه شهيدان محمود نژاد گفت: طول عرصه اصلي سازه اين طرح 280 متر و از هر طرف رمپي به طول 60 متر دارد كه مجموعه روگذر اين طرح را به طول 400 تشكيل مي‌دهد.
وي هزينه مورد نياز براي اجراي اين عمليات عمراني را در محاسبات اوليه مبلغ 350 ميليارد ريال بدون هزينه تملكات ذكر كرد و گفت: اين طرح با تامين منابع داخلي شهرداري قم فردا آغاز مي‌شود.

** تقاطع غيرهمسطح ميثم تا پايان تيرماه سال جاري به اتمام مي‌رسد
مديرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداري قم گفت: تاكنون پرداخت‌هاي نقدي طرح تقاطع غير همسطح ميثم انجام شده و 60 درصد پيشرفته داشته كه با توجه به جلسات برگزار شده اميدواريم بتوانيم تا تيرماه سال جاري اين طرح را به پايان برسانيم.
نادعلي با بيان اينكه سازمان توسعه و عمران شهرداري قم طرح هاي كلان شهري را دنبال مي‌كند، اظهار كرد: اجراي طرح تقاطع غير همسطح ميثم با ريل راه‌آهن در خردادماه سال گذشته به قرارگاه سازندگي قائم واگذار شده تا با اعتباري بالغ بر 100 ميليارد ريال اين طرح طي 10 ماه به پايان برسد.
وي با اشاره به اينكه 30 درصد از اعتبار طرح تقاطع غير همسطح ميثم با ريل راه‌آهن نقدي بوده است، اضافه كرد: اين طرح با توجه به معارض‌هايي با تاسيسات برقي، برخي از مشكلات راه‌آهن و تمهيدات طرح بيشتر نتوانسته با سرعت مورد نظر پيشرفته داشته باشد.

** آماده سازي 1.3 ميليون متر مربع پاركينگ در اطراف مسجد مقدس جمكران
شهردار منطقه پنج قم با بيان اينكه آماده سازي 12 پاركسوار به مساحت يك ميليون مترمربع آغاز شده است، افزود: با احتساب پاركينگ‌هاي چهار گانه مساحتي بالغ بر يك ميليون و 300 هزار متر مربع فضاي پارك خودرو در اطراف مسجد مقدس جمكران آماده سازي مي‌شود.
احمد تركمن با اشاره به نزديك شدن سالروز ميلاد امام مهدي(عج) اظهار كرد: در اين ايام زائران و دوست‌داران حضرت با حضور در مسجد مقدس جمكران به عرض ارادت و بندگي خود خدمت مولايشان مي‌پردازند.
شهردار منطقه پنج قم با اشاره به تاكيدات شهردار قم در راستاي افزايش و بهبود خدمات رفاهي و حل مشكلات عمراني و ترافيكي منطقه اظهار كرد: اقدامات زيربنايي منطقه از دو ماه گذشته در خصوص آماده سازي براي استقبال از مراسم نيمه شعبان آغاز شده است.
تركمن با اشاره به انجام 85 هزار ليتر مازوت پاشي در محدوده پاركسوراها گفت: با توجه به تجربيات سال هاي گذشته نسبت به پيش بيني و احداث مسيرهاي اضطراري جاده امامزاده عليرضا و جنب ريل راه آهن و خيابان ظهور به خيابان حجت به طول تقريبي دو هزار متر اقدام شده است.

** احداث شهرك خودرويي با ظرفيت يك هزار و 500 واحد صنفي در قم
مديرعامل سازمان ميادين شهرداري قم گفت: انعقاد قرارداد احداث شهرك خودرويي قم با اعتبار دو هزار و 600 ميليارد ريال توسط بخش خصوصي در مساحت 33 هكتار انجام شده است كه اميدواريم با تكميل اين طرح بتوانيم ساماندهي يك هزار و 500 واحد صنفي در ارتباط با خودرو را انجام دهيم.
عليرضا مظفري با بيان اينكه سازمان‌ها بازوهاي اجرايي شهرداري هستند، اظهار كرد: شهرداري نمي‌تواند به صورت مستقيم براي اجراي برخي از برنامه هاي شهري اقدام كند به همين علت سازمان‌هايي را براي پيگيري امور مختلف ايجاد مي‌كند.
وي توسعه سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قم را يكي از اولويت‌هاي شهرداري دانست و تصريح كرد: اين سازمان محل‌هايي را براي توزيع كلان ميوه و تره‌بار احداث نموده و در اختيار اتحاديه مورد نظر قرار مي‌دهد تا بتواند امور شهروندان را تسهيل كند.
مديرعامل سازمان ميادين ميوه شهرداري قم خاطرنشان كرد: هر شهر داراي يك ميدان مركزي است كه سازمان ميادين مديريت كلان آن را بر عهده دارد؛ برخي از صنوفي كه آلودگي صوتي و آلايندگي داشته و معضلي براي ساكنان مناطق شهري هستند، توسط اين سازمان به مكان‌هاي ديگر منتقل مي‌شوند.
وي با اشاره به اينكه ساماندهي صنف آهن‌ساز و درب و پنجره ‌ساز‌ها در اولويت شهرك صنوف قم است، مطرح كرد: اميدواريم با تكميل شهرك صنوف بتوانيم بخش قابل توجهي از اصناف قم را ساماندهي كنيم.

** بلوار زينبيه تا پايان سال جاري تكميل مي‌شود
شهردار منطقه سه قم گفت: سال گذشته با استفاده از اعتبار 26 ميليارد ريالي تملك 17 پلاك از طرح بلوار زينبيه انجام شده و اكنون 37 پلاك ديگر باقيمانده است كه اميدواريم در سال جاري با استفاده از اعتبار 55 ميليارد ريالي به پايان برسد.
رضا پوريافر با بيان اينكه شهرداري قم براي رسيدن به اهداف مديريت شهري برنامه‌اي مدون را در دستور كار خود قرار داده است، اظهار كرد: امسال در بودجه شهرداري منطقه سه قم با اعتبار عمراني 234 ميليارد ريال، 15 طرح و 75 پروژه در قالب هشت ماموريت اصلي درنظر گرفته شده است.
وي توسعه شهري، تملك معابر طرح هاي عمراني و توسعه فضاي سبز در محله‌هاي كم برخوردار را از اولويت‌هاي شهرداري منطقه سه قم برشمرد و اضافه كرد: توسعه فضاي سبز اطراف مساجد به مساحتي نزديك به يك هزار متر مربع با اعتباري بالغ بر 70 ميليارد ريال در دستور كار قرار گرفته است اما شهروندان نيز بايد در تحقق اين امر مشاركت مناسبي داشته باشند.
شهردار منطقه سه قم از بلوار زينبيه به عنوان مهم‌ترين طرح تملكي در سطح منطقه نام برد و گفت: اين بلوار بزرگ ‌ترين رينگ مركزي براي رفع ترافيك شهر است كه اكنون محدوده امام خميني(ره) تا امام زاده ابراهيم(ع) را در اولويت قرار دارد زيرا حجم ترافيكي ميدان سعيدي را كاهش مي‌دهد.
پوريافر خاطرنشان كرد: براي تكميل عمليات احداث زينبيه در سال جاري نزديك به 10 ميليارد ريال اعتبار در بودجه شش ماه دوم سال جاري پيش‌بيني شده است.
1175 /

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چند خبر از شهرداري قم/ يكشنبه 19 ارديبهشت ماه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X