آغاز چهارمین کنفرانس مهندسی و فیزیک پلاسما در یزد

به گزارش ایرنا، در این کنفرانس دو روزه شماری از استادان، صنعتگران، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان مهندسی و فیزیک پلاسما مقاله ها و دستاوردهای خود را در حوزه مهندسی و فیزیک پلاسما به صورت سخنرانی و ارایه پوستر ارائه می کنند.
محورهای این همایش شامل کاربرد پلاسما در نانوتکنولوژی، امواج در پلاسما و ناپایداری‌ ها، روش‌ های اندازه ‌گیری در پلاسما، توکامک، پلاسماهای کانونی و تنگش پلاسما، روش های عددی و شبیه سازی پلاسما، تکنولوژی های لایه نشانی به کمک پلاسما، پلاسماهای غباری، پلاسماهای همجوشی اینرسی و مغناطیسی و پلاسماهای کم فشار در فرکانس های مختلف است.
پلاسماهای فشار اتمسفری و پلاسما در مایعات، پلاسماهای اختر فیزیکی و پلاسمای فضایی و سایر پلاسماهای طبیعی، لامپ های پلاسمایی، منابع تابش، باریکه های ذرات و چشمه های یونی، کاربردهای پلاسما در بیولوژی، پزشکی، صنایع غذایی و رفع آلودگی محیطی، برهم کنش لیزر، پلاسما، لیزرهای الکترون آزاد، لیزرهای اشعه x و شتاب ذرات، ترمودینامیک و شیمی پلاسما و فرایندهای انتقال در آن، کاربرد پلاسما در صنایع هوایی، مخابرات و تولید انرژی و کاربرد پلاسما در پردازش مواد، سطوح و صنایع نفت و گاز نیز از دیگر محورهای این همایش است.
هدف از برگزاری این همایش شناسایی مراکز فعال علمی، دانشگاهی و صنعتی در زمینه مهندسی و فیزیک پلاسما، ایجاد بستری مناسب در راستای همکاری‌های علمی بین اساتید و دانشجویان و تشکیل شبکه علمی بین مراکز فعال در این زمینه، عرصه ‌ای برای تبادل اطلاعات علمی و بهره‌مندی محققین از دستاوردهای پژوهشی سایر پژوهشگران، جمع‌آوری دانش و پیشرفت‌ های صورت گرفته در زمینه پلاسما و معرفی مراکز صنعتی در زمینه پلاسما و برقراری ارتباط آنها با مراکز علمی عنوان شده است.
8068/7532

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز چهارمین کنفرانس مهندسی و فیزیک پلاسما در یزد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X