رونمایی از تک نگاشت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا در مراسم پایانی پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و نهمین کنگره پیشگامان پیشرفت که امروز (پنج شنبه) برگزار شد،‌ نخست دبیرعلمی کنفرانس به جمع‌بندی محتوای مقالات ارسالی پرداخت و پیشنهادها و انتقاداتی را که در مقاله‌های کنفرانس در رابطه با پنج حوزه مبانی، آرمان، رسالت ، افق و تدابیر ذکر شده بود ارائه کرد و سپس از فعالان عرصه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تقدیر شد.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام میرمعزی رئیس اندیشکده عدالت و عضو شورای عالی مرکز، همراهی نخبگان را یکی از رمزهای اصلی موفقیت برشمرد و از دبیر علمی این کنفرانس (هادی اکبرزاده) تشکر کرد.
همچنین از محمد‌سعید جبل‌عاملی رئیس اندیشکده آمایش بنیادین وعضو شورای عالی مرکز تقدیر شد.
جبل عاملی در سخنانی گفت: همدلی و همراهی اعضا دلیل اصلی موفقیت این کنفرانس بود و سعی شد به استعدادهای مربوط به نیروی انسانی بپردازیم تا بر مبنای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت موفقیت سایه گستراند.
غلامعلی افروز رئیس اندیشکده خانواده و از چهره های ماندگار عرصه روانشناسی نیز اظهارداشت: خانواده تنها نهاد فطری و بی‌بدیل انسان است و در این راستا باید تلاش کرد تا همه برای خانواده و در مقابل خانواده برای همه باشد.
همچنین رئیس اندیشکده سیاست و عضو شورای راهبردی پژوهشگاه دفاع مقدسدر سخنانی تاکید کرد: پشتکار نیروی علمی و پشتیبانی بی دریغ مرکز و در راس آن‌ رئیس شورای عالی الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت واعظ ‌زاده ، باعث شد در تولید ادبیات الگوی سیاسی و رشد کمی قدم‌ها موثری برداشته شود.
علیرضا صدرا گفت: امروزه الگوگیری سیاسی در حال شکل گیری است و امید واریم این کار ادامه پیدا کند تا بتوان وارد الگوی تفصیلی شد.
رئیس اندیشکده آب محیط زیست،‌امنیت غذایی و منابع طبیعی و استاد دانشگاه تهران نیز در این مراسم بیان کرد: ملموس بودن مشکلات در بخش کشاورزی و محیط زیست فراتر از آن بخش است و همه به عنوان یک مشکل کلی با آن روبرو هستند.
علیرضا عباسعلی زالی با بیان این که مجموعه اندیشکده از نظر تخصص‌ها مجموعه‌ای قوی است، افزود:‌ حضور رئیس و دبیر مرکز که سالهاست ریاست علمی را به عهده دارند و از نظر عاطفی، اجرایی و علمی مورد قبول همه هستند یکی از دلایل موفقیت این مجموعه است.
دبیر اندیشکده فرهنگ و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز با تقدیر از تقدیر از روسای اندیشکده‌ها گفت: تولید الگو فرایندی متاثر از خرد جمعی است اما مشکلات و کاستی‌های الگو را می‌پذیرم و انتقادات را به خود وارد می‌کنم. الگو یک فعالیت جمعی و علمی است که بر این اساس سیاست‌زدگی می‌تواند بلای فعالیت علمی باشد.
شهریار نیازی خاطرنشان کرد:‌ اگر مباحث، متاثر از سیاست و جناح بندی‌های خاص شود بر خلاقیت‌ها اثر گذاشته و استعدادها را کور می‌کند.
در ادامه مراسم اختتامیه از تک نگاشت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت رونمایی شد.
پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت و نهمین کنگره پیشگامان پیشرفت طی دو روز در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
در این کنفرانس کارشناسان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه در چهار سالن کتابخانه ملی به ارائه مقالات خود پرداختند و پژوهشگران با ارائه نظرات خود در تکمیل این مقالات همکاری کردند.
فراهنگ. 1417 **1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی از تک نگاشت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X