انجمن کتابداری ایران به برنامه راهبردی روزآمد نیاز دارد

به گزارش ایرنا جعفر مهراد، پنجشنبه در همایش ملی 'نقش انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم' در شیراز بیان کرد: مراکز و انجمن های علمی از جمله انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران باید با ایفای نقش فعال، ارزش های استفاده از اطلاعات علمی را به عنوان دو رکن توسعه ای به نهادهای علمی و اقتصادی کشور معرفی کند.
وی اظهار داشت: همچنین در مراوده با کشورهای دیگر، رعایت اصول همکاری ضروری است زیرا این امر به آهنگ تغییرات و پیشرفت علمی و اقتصادی در ایران شتاب بیشتری می دهد.
این چهره ماندگار علم اطلاعات و دانش شناسی افزود: انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در طول سال ها، هم افزایی و همکاری های خود را در سطح ملی و جهانی برقرار کرده و در داخل کشور با گروه های آموزشی علم اطلاعات و دانش، همکاری مناسب و گسترده ای دارد.
مهراد، با بیان اینکه انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران توانسته از مباحث علمی کشور پشتیبانی کند، افزود: این انجمن سازمانی مردم نهاد است که می تواند برای تمام کتابخانه ها، مراکز مطالعات علمی، موسسه های علمی و آموزشی کشور شریکی ارزشمند به شمار آید.
رئیس بخش علم اطلاعات ودانش شناسی دانشگاه شیرازاظهارکرد: انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران باموسسه های علمی مختلف و جامعه مدنی وارد گفت و گو شده و خدمات خود را به تمام کتابخانه ها و مراکز اطلاعات علمی در استان های مختلف کشور با هدف حرکت به سوی توسعه علمی ارائه می دهد.
او گفت: شهرت و اعتبار این انجمن به عنوان یک نهاد مورد وثوق عمدتا بر اساس دو وجه دانش فنی و تخصصی و ماموریت فرهنگی استوار است.
مهراد افزود: بر این باورم که تنوع کتابخانه ها، تعدد دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، سرمایه ای است که به انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران برای به اشتراک گذاردن تجربه ها و مبادله ایده ها با رویکرد تعمیق و توسعه پیشرفت های علمی کشور کمک می کند.
جایگاه انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در راهبری اسناد بالا دستی، انجمن های علمی و حرفه ای و جایگاه آنها در توسعه پایدار، نقش انجمن در مدیریت و توسعه سرمایه انسانی و انجمن در قلمرو آموزش از جمله محورهای مورد بحث در همایش ملی 'نقش انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم' است.
همچنین نقش انجمن در ارتقا و توسعه علم اطلاعات و دانش شناسی و انجمن و بسترسازی برای توسعه گفتمان علمی از دیگر محورهای این همایش است.
این همایش تا فردا (جمعه) در شیراز ادامه دارد.
3002 / 6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجمن کتابداری ایران به برنامه راهبردی روزآمد نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X