معلمان مولف از ارکان مهم فرهنگ سازی در جامعه هستند

حمیدرضا کفاش روز پنجشنبه در نخستین همایش معلمان مولف خراسان رضوی در مشهد افزود: تالیفات و آثار معلمان قابلیت ایجاد جریان فرهنگی را دارد و به همین دلیل معلم مؤلف می تواند یک رکن مهم در فرهنگ سازی جامعه باشد.
وی اظهار کرد: نوشته های یک معلم علاوه بر فرهنگ سازی می تواند در مخاطب خود موجب ایجاد تغییر شود.
وی با بیان اینکه اصل نوشتن از اقدامات مثبت در جامعه است گفت: اگر تالیف تاثیر گذار باشد و جریان فرهنگی و اجتماعی ایجاد کند بسیار پسندیده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش، معلمان مولف را دارای جایگاه ویژه در بین نویسندگان دانست و افزود: به دلیل اینکه معلمان از روحیه و نیاز های دانش آموز به عنوان مخاطبان اصلی خود آگاهی کافی و لازم دارند قادر به تالیف کتاب هایی هستند که راهگشای مشکلات دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه در عرصه های مفاهیم ارزشی نیایش و دعا، داستان، رمان، تربیت اجتماعی و سیاسی کتاب های ماندگار و اثر گذار نیاز داریم اظهار کرد: برای نویسندگان عمده ترین مسئله انتخاب سوژه است و بسیار مهم است که سوژه خوب انتخاب و موضوع به روز باشد.
وی گفت: معلم بودن به انتقال معلومات ختم نمی شود بلکه باید در جامعه نقش جریان سازی انقلابی داشت و تنها کسی که می تواند این مهم را محقق سازد معلم مؤلف است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در این استان ۶۰۰ معلم مؤلف و هزار معلم محقق داریم که تحقیقات آنها را در تصمیمات خود دخیل کرده و معتقدیم گل سرسبد معلمان استان خراسان رضوی، معلمین مؤلف هستند زیرا علاوه بر تعلیم و تربیت قلم در دست گرفته و ایده پردازی می کنند.
سید جواد حسینی با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در این اداره کل افزود: سه هزار و ۸۰۰ کار پژوهشی در پژوهش سرای عباس زادگان مشهد انجام شده است.
وی اظهار کرد: بهره گیری از راهبردهای مطرح شده در این پژوهش ها در برنامه و دستور کار است.
وی طرح قشر بندی معلمین مؤلف را یکی از ۱۰۳ طرح ابداعی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی اعلام کرد و گفت: در این طرح معلمان به ۱۸ حرفه مختلف تقسیم شده اند.
حسینی قشرهای مختلف معلمین را در کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت اثرگذار دانست و افزود: هدف از این کار ایجاد ارتباط نظام مند با معلمان است و هم اکنون ۱۴۷ پزشک معلم در گروهی هفت نفره نظرات و پیشنهادات قشر پزشکان معلم را در حوزه سلامت به آموزش و پرورش اعلام می کنند.
استان خراسان رضوی دارای حدود 90 هزار معلم است که هفت درصد معلمان کشور را تشکیل می دهند.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معلمان مولف از ارکان مهم فرهنگ سازی در جامعه هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X