وزارت بهداشت 28 هزار هیئت علمی جدید نیاز دارد

وزارت بهداشت رئیس مرکز هیئت علمی وزارت بهداشت در بیرجند با اشاره به کمبود اعضای هیئت علمی گفت: ۲۸ هزار عضو جدید در هیئت علمی کشور نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید علی حسینی ظهر امروز در نهمین جشنواره شهید مطهری و روز بزرگداشت استاد در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: جایگاه و ارزش اعضای هیئت علمی دانشگاه بر کسی پوشیده نیست و از جایگاه بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: از سال 92 پرونده‌هایی که از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به دست ما رسیده است بسیار پر محتوا بوده است و امروز باید تلاش کنیم به چشم‌اندازی که برای دانشگاه علوم پزشکی ترسیم شده برسیم.

رئیس مرکز هیئت علمی وزارت بهداشت بیان کرد: در این راستا اگر نگاه به افق‌های دانشگاهی را به کمک یکدیگر جدی بگیریم به هدف می‌رسیم و آمادگی هر نوع همکاری با دانشگاه علوم پزشکی را داریم تا این دانشگاه را به عنوان بهترین قطب شرقی کشور داشته باشیم.

حسینی با اشاره به اینکه مطالعات جهانی نشان می‌دهد کشور‌های توسعه یافته بر منابع انسانی توجه خاصی داشته‌اند تصریح کرد: همچنین در چارچوب پتانسیل منابع انسانی حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین منبع ارتقا وزارتخانه است خاطرنشان کرد: کشور ما به لحاظ گسترش آموزش جزو کشور‌های در حال توسعه است و یکی از گرایش‌های توسعه تحصیلات تکمیلی است که باید جدی بگیریم.

رئیس مرکز هیئت علمی وزارت بهداشت یادآور شد: همچنین آمار و اطلاعاتی را در سه دهه گذشته در کشور‌های توسعه یافته و در حال توسعه داریم و این از مواردی است که بدون اثر گذاری اعضای هیت علمی مهیا نیست.

حسینی اظهار داشت: گذر ما این است که از دانشگاه‌های نسل یک و دو به دانشگاه‌های نسل سه و امروز در جهان دانشگاه‌های نسل 4 رویکرد‌های نوین را برای توسعه عرضه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ما در دانشگاه‌های نسل یک و دو باقی مانده‌ایم افزود: باید تلاش کنیم و در حوزه دانش‌افزایی باید توجه داشته باشیم و آنچه که امروز در حوزه دانش‌افزون به آن توجه می‌کنیم باید به تولید محصولات دانش‌بنیان برسد.

رئیس مرکز هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: در کشور حدود 2 هزار و 300 مرکز آموزش عالی وجود دارد و بر اساس آمار اطلاعات رشد قابل توجهی دارد و هیئت‌های علمی یک بخش موثر در تحول است.

حسینی با اشاره به اینکه ما امروزه 17 هزار عضو هیئت علمی داریم و با شاخص‌های طراحی شده فاصله داریم بیان کرد: 6 هزار و 500 عضو اضافه کردیم که این بسیار کم است و اگر بخواهیم به دانشگاه‌های بر‌تر برسیم 28 هزار عضو هیئت علمی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه 200 دانشگاه بر‌تر دنیا را در خصوص اعضای هیئت علمی بررسی کردیم تصریح کرد: اگر بخواهیم اعضای هیئت علمی از دانشگاه‌های نسل یک و دو به دانشگاه‌های نسل 3 و 4 ارتقا یابد باید فرآیند جذب را تسهیل کنیم.

رئیس مرکز هیئت علمی وزارت بهداشت یادآور شد: برای ارتقا اعضای علمی به توانمندسازی گروه‌های آموزشی، تلاش برای توسعه مقاطع تحصیلات تکمیلی، شناسایی مجاوری نوین ورود به تحصیلات و تلاش برای توانمندسازی هیئت‌های علمی نیاز است.

حسینی اظهار داشت: در طرح ارتقای آموزش دانشگاه به فعالیت‌های پژوهشی زیاد تکیه نکنیم و به تدریس اهمیت دهیم و تمام اساتید باید راهنمای پایان نامه‌ها را داشته باشند و اگر مأموریتی می‌دهند امتیازی را برای اعضای هیئت علمی با تشخیص هیئت علمی ممیزی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه نسل 4 به این می‌اندیشیم که آنچه انجام می‌شود چقدر به بهزیستی و بقیه دستگاه‌ها کمک می‌کند تا در کنار دستاورد‌ها به بخش نو آورانه کمک کند و این نگاه امروز شکل گرفته که در این راستا اعضای هیئت علمی شکل گرفته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت بهداشت 28 هزار هیئت علمی جدید نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X