پیشتازی دموکرات‌ها در نظرسنجی دانشگاه هاروارد

جمهوری خواه دموکرات انتخابات آمریکا بر اساس نظر سنجی دانشگاه هارواد در خصوص رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، حزب دموکرات ۶۱ درصد آراء را از آن خود کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس این نظر سنجی از پاسخگویان پرسیده شد به دور از علاقه شخصی حزب جمهوری خواه فاتح رقابت انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود یا حزب دموکرات؟ 61 درصد از پاسخگویان حزب دموکرات و 33 درصد حزب جمهوری خواه را فاتح رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانستند.

6 درصد نیز گزینه «نمی دانم» را انتخاب کرده اند. هم چنین از پاسخگویان پرسیده شده است اگر قرار بود امروز انتخابات آمریکا بین هیلاری کلینتون ودونالد ترامپ برگزار شود رای شما کدام گزینه بود؟ 61 درصد از پاسخگویان هیلاری کلینتون و 25 درصد دونالد ترامپ را گزینه انتخابی خود دانسته اند و 14 درصد نیز گزینه نمی دانم را انتخاب کرده اند.

این گزارش هم چنین افزود: در نظرسنجی مذکور پرسیده شده است کدام یک از خصوصیات برای انتخاب نامزد مورد نظرشان از اولویت بیشتری برخوردار است؟پاسدار وطن، خواهان پیشرفت، مدافع حقوق زنان، طرفدار اقتصاد سرمایه داری، فعال حقوق اجتماعی، جامعه شناس.32 درصد از پاسخگویان انتظار دارند نامزد منتخب آنها «پاسداروطن» 31درصد «خواهان پیشرفت» 27 درصد «مدافع حقوق زنان» 19 درصد «طرفدار اقتصاد سرمایه داری» 18 درصد فعال حقوق اجتماعی و 16 درصد جامه شناس باشد. هم چنین از پاسخگویان پرسیده است به نظر شما آیا موانعی در راه پیشرت زنان در جامعه آمریکا وجود دارد؟ 59 درصد از پاسخگویان گفته اند بلی و29 درصدگفته اند خیر مانعی برای پیشرفت زنان در آمریکا وجود ندارد . 2 درصد نیز گزینه نمی دانم را انتخاب کرده اند.

بر اساس این گزارش از پاسخگویان پرسیده شده است با فرض این که خانم کلینتون نتواند رئیس جمهور آمریکا شود آیا فکر می کنید در سال های آینده زنی بتواند در آمریکا به این  موقعیت برسد؟ 74 درصد از پاسخگویان گفته اند بلی این موقعیت برای زنان پیش خواهد امد و23 درصد گفته اند خیر .این موقعیت برای زنان پیش نخواهد آمد . 3 درصد نیز گزینه نمی دانم را انتخاب کرده اند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد از نظر پاسخگویان شانس موفقیت حزب دموکرات بیش از حزب جمهوری خواه است.

به نظر می رسد این ترجیح متاثر از شعارهای انتخاباتی و ادعای این حزب درخصوص برداشتن موانع رشد و پیشرفت زنان آمریکا و احقاق حق سیاه پوستان باشد. در حالی که بر خلاف ادعای آمریکا، بر اساس معیارهای حقوق بشر، تبعیض علیه زنان و سیاه پوستان آمریکایی به مراتب شدیدتر از کشورهای دیگر است.

این احساس تبعیض در نتایج نظر سنجی نیز متجلی است به نحوی که حدود دو سوم پاسخگویان (59 درصد) بر این باورند که برای پیشرفت زنان در جامعه آمریکا موانعی وجود دارد.

علاوه بر این هم چنان که از نتایج نظر سنجی پیداست پاسخگویان هیلاری کلینتون را بر دونالد ترامپ ترجیح داده اند. این امر می تواند ناشی از سخنان جنجالی ترامپ و اقدامات نسنجیده و غیر منتظره او در کارزار انتخاباتی باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشتازی دموکرات‌ها در نظرسنجی دانشگاه هاروارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X