سیاست شهرداری تهران برای وصول مطالباتش یك بام و دو هوا است

ولی اله شجاع پوریان روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاكید بر اینكه شهرداری نباید برای دریافت مطالبات خود از دستگاه های دولتی به ایجاد چالش با دولت متوسل شود افزود: شهرداری تهران به گونه ای رفتار نكند كه در اذهان عمومی تلقی وجود چالش بین دولت و شهرداری شود.
وی تاكید كرد: اگر اختلاف و مشكلی بین شهرداری با سایر نهادها و وزارتخانه ها ایجاد می شود باید با تعامل و بدور از ایجاد چالش، مشكل را رفع كرد.
شجاع پوریان گفت: همانگونه كه شهرداری تهران از دستگاه های دولتی مطالباتی دارد، وزارتخانه اقتصاد و دارایی نیز از شهرداری مطالباتی دارند.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به مطالبات شهرداری از سایر دستگاه ها از جمله صدا و سیما و نهادهای نظامی گفت: حجم مطابات از این دستگاه ها زیاد است و سال ها انباشته شده اما شهرداری مقابل آنان منفعلانه و دست بسته عمل می كند.
وی با بیان اینكه دولت گذشته مطالبات ارزی و ریالی كه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه دولت برای شهرداری را در اختیار شهرداری تهران قرار نداد گفت: شهرداری تهران نسبت به وصول نشدن این مطالبات هیچ واكنشی نشان نداد.
شجاع پوریان افزود: رفتار شهرداری تهران با دولت دكتر روحانی نباید به گونه ای باشد كه در ذهن افكار عمومی فضای رقابت های انتخابات سال 92 تداعی شود.
وی با بیان اینكه از حقوق شهرداری دفاع می كنیم گفت: باید حجم مطالبات شهرداری از سایر دستگاه ها و نهاد ها احصا شده و برنامه جامعی برای وصول مطالبات در نظر گرفته شود.
شجاع پوریان خاطر نشان كرد: اگر مشكلی در سطح یك منطقه شهرداری ایجاد می شود باید این مشكل به سطح بالاتر ارجاع شود و نباید اینگونه تلقی شود كه بین دستگاه ها با دولت چالش وجود دارد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ضرورت وجود تعامل بین شهرداری با دستگاه ها گفت: برپایی نمایشگاه بین المللی كتاب در شهر آفتاب نمونه ای از تعامل بین شورا، شهرداری و دولت است.
شهرداری تهران در اقدامی عجیب با هدف وصول مطالبات خود با قراردادن موانع سیمانی(نیوجرسی) مقابل ورودی ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اداره كل میراث فرهنگی استان تهران در خیابان استاد نجات الهی را مسدود كرد كه این اقدام در محافل مختلف با واكنش هایی روبرو شد.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست شهرداری تهران برای وصول مطالباتش یك بام و دو هوا است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X