ارسال ۲۳۶ طرح به جشنواره تجارب و نوآوری های انجمن اولیاء و مربیان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد محسن بیگی در آیین اختتامیه جشنواره تجارب و نوآوری های انجمن اولیاء و مربیان مدارس استان کرمان افزایش مشارکت خانواده ها درفعالیتهای آموزشی و تربیتی مدرسه، ایجاد خلاقیت و نوآوری در فعالیت های انجمن های اولیا ومربیان و ارتقاء کمی و کیفی امور آموزشی و پرورشی مدارس را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

وی گفت: این جشوار در دو  بخش طرح های اجرایی و مطالعاتی و پیشنهادی در حوزه های مشارکت اولیاء و مربیان و حوزه آموزش و راهنمایی برگزار شده است.

محسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تعلیم و تربیت تعطیل شدنی نیست، اظهار کرد: تعلیم و تربیت از ابتدای خلقت انسان آغاز و تا آخرین لحظه حیات ادامه دارد.

وی تصریح کرد: برای اینکه خصوصیات و نیازهای غریزی انسان در جهت صحیح قرار گیرد باید انسان آگاهی پیدا کند و تربیت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به نقش موثر تربیتی خانواده گفت: پدر و مادر اولین راهنمایان  فرزندان هستند و هر رفتار و فعالیت والدین برای آنها الگوست.

محسن بیگی تصریح کرد: بخش زیادی از شخصیت افراد تا سن هفت سالگی شکل می گیرد و اولیاء به همراه سایر ابزارهای تربیتی،   بیشترین تاثیر گذاری را  در شکل گیری شخصیت دارند.

وی افزود: دانش آموزان در سال های اولیه تحصیل معلمان و مدرسه را به عنوان منجی و محل پیشرفت و ترقی خود می دانند، اما این نظر دانش آموزان نسبت به معلمان در طول زمان به علت تنوع الگوها کمتر شده و همسالان را به عنوان مرجع و پناهگاه خود می شناسند.

محسن بیگی گفت: بر اساس پژوهش های صورت گرفته در پایه نهم تحصیلی مدارس استان کرمان، همسالان و دوستان جایگاه اول تاثیر گذاری را در دانش آموزان دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان فاصله ایجاد شده بین فرزندان و اولیاء را یک آسیب دانست و اظهار کرد: والدین و معلم باید حلقه اتصال فضای ایجاد شده بین دانش آموزان و خودشان را تقویت کنند.

محسن بیگی با تاکید بر تقویت ارتباط اولیاء با مدرسه، گفت: استفاده از فکر و اندیشه اولیاء در برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش، زمینه ساز تحقق اهداف پرورشی و آموزشی است.

مراسم اختتامیه ششمین جشنواره تجارب و نوآوریهای انجمن اولیاء و مربیان مدارس استان برگزار و از نفرات برتر این جشنواره تجلیل شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارسال ۲۳۶ طرح به جشنواره تجارب و نوآوری های انجمن اولیاء و مربیان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X