60 درصد کارجویان خراسان رضوی دانش آموخته دانشگاهند

به گزارش ایرنا افشین رحیمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی استان، بدون ارائه آماری در این خصوص افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی چندین طرح در دست اجرا است که از آن جمله اجرای طرح استاد-شاگردی به شیوه ای متفاوت با گذشته است.
وی مردمی کردن آموزش ها را از دیگر اقدامات سازمان متبوع خود با هدف موفقیت و تاثیرگذاری مطلوب آن دانست.
رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست، ارزیابی میزان کارآیی و موثر بودن آموزش های فنی و حرفه ای در عرصه تولید استان و نیز اشتغال افراد را برای برنامه ریزی در این حوزه بسیار مهم خواند.
غلامرضا بصیری پور، حمایت از تولید ملی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را مهم دانست و گفت: در راستای حمایت از تولید داخلی ارائه آموزش های موثر برای ارتقای بهره وری نیروی کار موجود و نیز آموزش نیروی آماده به کار به نوعی منجر به ارتقای وضعیت تولید می شود اما اینکه آموزش های کنونی فنی و حرفه ای تا چه حد منجر به تولید و اشتغال شده، سوالی است که کسی بدان پاسخ نداده است.
وی گفت: باید این ارزیابی انجام شود تا در صورت نیاز نسبت به تغییر و اصلاح و یا ارتقای نوع آموزش ها اقدام شود.
بصیری پور افزود: آموزش ها در بخش هایی چون قالی باقی و صنایع دستی که ظرفیت تولیدی خوبی هم در استان دارد، باید تقویت شود.
وی اظهار کرد: اداره کل فنی وحرفه ای استان باید در نخستین اقدام حداقل آموزش های سه سال گذشته وهزینه هایی که در ارائه آموزش صرف شده را بررسی کرده و مشخص سازد چند درصد از این آموزش ها تبدیل به فرصت شغلی برای افراد شده است.
وی با بیان اینکه باید دید آموزش های فنی و حرفه ای تا چه حد مشکل اشتغال را حل می کند، افزود: از سویی تاثیر بازآموزی ها در ارتقای عملکرد و اشتغال بعدی افراد باید مشخص شود.
5132/1906

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 درصد کارجویان خراسان رضوی دانش آموخته دانشگاهند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X