پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی به واحدهای اقتصادی

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین فروزانمهر روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود:مسئولان استان ها متناسب با اسناد بالادستی و جهت گیری های توسعه در بخش های مختلف این موضوع را دنبال کرده و تا پایان خرداد ماه باید تمام برنامه های اجرایی و طرح های های خود را جمع بندی و اعلام کنند تا از ابتدای تیرماه وارد فاز اجرایی شویم.
وی در خصوص تسهبلات بانکی گفت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به شکل ملی در تهران برگزار شد تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ و مصوب شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور اضافه کرد: مقرر شده تسهبلات با اولویت سرمایه در گردش، علی رغم چک های برگشتی و مطالبات غیر جاری از جمله معوقات به واحدهای تولیدی غیر فعال مورد تایید ستاد پرداخت شود.
فروزانمهر افزود: در حوزه امور مالیاتی، بیمه و تامین اجتماعی و نیز یکسال امکان تنفس و توقف هر گونه اجرائیه علیه واحدهای تولیدی مورد تاکید قرار گرفته است تا در سال 95 شاهد تحرک حوزه تولید باشیم.
وی ادامه داد: پس از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری بلافاصله این سیاست ها توسط رئیس جمهوری به حوزه معاون اول ریاست جمهوری محول و بین دستگاههای مختلف توزیع شد.
به گفته فروزانمهر، بر اساس نظام برنامه ریزی کلی ،برنامه های عملیاتی و اجرایی مشخص شده و این فرایند بعد از تصویب شورای اقتصاد در قالب یک کتابچه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به چاپ رسید.
وی اظهار کرد: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با سیاست های 24 گانه به سران سه قوه ابلاغ شده، اما دولت در حال حاضر پرچمدار و پیشرو در این زمینه است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: در قالب یک منشور یا فرمت مشخصی تحت عنوان منشور 'نی پا'، (نظام بکپارچه پایش و پیشبرد اقتصاد مقاومتی) سعی شده مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی همچون درون زایی، برون گرایی ،مردم محوری، دانش بنیانی و عدالت بنیاد بودن مورد توجه قرار گیرد.
فروزانمهر ادامه داد: این برنامه در برش های زمانی و بر اساس مولفه هایی که باید اهداف کمی و کیفی ساختار طرح ها مشخص باشد، تدوین شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس تصمیمات صورت گرفته مقرر شده وزیر کشور بصورت ماهیانه از استان ها بازدید کنند و سعی شده در برنامه های سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی یک روال ساده سازی صورت گرفته و شاخص های مشخص در بازه زمانی دو ساله به عنوان شاخص هدف استان ها تعیین شود.
1920/6006

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی به واحدهای اقتصادی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X