خبر اخراج دانش آموز خويي از مدرسه به علت نپوشيدن لباس فرم كذب است

به گزارش خبرنگار ايرنا، بنا به استنادات وسيع شبكه هاي مجازي، اخراج اين دانش آموز و فرستادن وي به منزل به علت پوشيدن شلوار كتان توسط معاون پرورشي مدرسه انجام شده كه با اعتراض اوليا و دانش آموزان خويي در شبكه هاي اجتماعي و راه اندازي كمپين حمايت از وي مواجه شده است.
رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان خوي در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: اخراج دانش آموز خويي به خاطر لباس فرم كه روز يكشنبه در فضاهاي مجازي منتشر شد، خبري كذب است.
قدير محمدي افزود: در مدرسه امام خميني (ره) و بيشتر مدارس خوي لباس فرم استفاده مي شود اما به علت عدم رغبت دانش آموزان پسر به لباس فرم و نيز از بين رفتن زود هنگام لباسهاي پسرانه به علت ورزش و بازيگوشي آنها، اجباري براي پوشيدن اين لباسها وجود ندارد.
وي بيان كرد: معلم پرورشي مدرسه نيز برحسب وظيفه به اين دانش آموز تذكر داده است و هيچ گونه تهديد و يا اخراجي درباره دانش آموز ياد شده و هيچ دانش آموزي در طول سال تحصيلي صورت نگرفته است.
به گزارش ايرنا، پوشيدن لباس فرم و يكدست در مدارس چند ساليست كه در استان آذربايجان غربي به تبع ساير استانها الزامي شده است.
در مدارس استان هر دانش آموزي كه لباس فرم نپوشيده باشد، از سوي دانش آموزاني كه انتظامات مدرسه هستند، به دفتر مدرسه معرفي مي شود.
در مدارس براي دانش آموزاني كه از قوانين تخطي كنند و اسم آنها به خاطر نپوشيدن لباس فرم به دفتر مدرسه تحويل داده شود، تنبيهاتي مانند كسر از نمره انضباط سالانه و هر ترم در نظر گرفته مي شود و يا در صورت تكرار، اولياي وي به مدارس فرا خوانده مي شوند.
البته لباس فرم موجب همشكلي، همگرايي و وحدت رويه در فضاي مدرسه و يكنواختي پوشش دانش‌آموزان و متمايز شدن دانش آموزان از غير دانش‌آموزان مي‌شود و در كاهش هزينه‌هاي البسه براي خانواده‌ها تاثيرگذار است.
مشكلاتي نيز پيش روي استفاده از لباس فرم دانش‌آموزي وجود دارد و لباس فرم در نزد دانش‌آموزان اغلب به عنوان يك لباس اجباري تلقي مي‌شود.
هم‌اكنون لباسي كه دانش آموزان براي مدرسه استفاده مي‌كنند، داراي ماندگاري دراز مدت و مطابق با سليقه آنها نيست.
شهرستان خوي داراي 60 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي است كه در 400 مدرسه مشغول به تحصيل هستند.
7125/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبر اخراج دانش آموز خويي از مدرسه به علت نپوشيدن لباس فرم كذب است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X