واحد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهاباد به اداره ارتقاء يافت

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهاباد روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: واحد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهاباد با توجه به امتيازات و قابليت ها در سال ٩٤ به نمايندگي ارتقاء يافته و در سال ٩٥ با تاييد سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، به عنوان اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهاباد رسميت يافت.
آرش شهابي با بيان اينكه سازمان ميراث فرهنگي در سال ١٣٦٤ به موجب قانون شكل گرفت، اضافه كرد: قانون، به وزارت فرهنگ و آموزش عالي اجازه داد تا از ادغام 11 واحد پراكنده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و نيز وزارت فرهنگ و آموزش عالي، سازمان ميراث فرهنگي را به صورت سازماني وابسته به خود تشكيل دهد.
وي گفت: اين سازمان در سال ١٣٧٢ به منظور هماهنگي و افزايش كارآيي و اثربخشي از وزارت فرهنگ و آموزش عالي منفك و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ملحق شد.
شهابي اضافه كرد: در سال ١٣٨٢ سازمان هاي ميراث فرهنگي كشور و ايرانگردي و جهانگردي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي جدا شده و از ادغام آنها، سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري با كليه اختيارات زير نظر رييس جمهور فعاليت خود را آغاز كرد.
وي گفت: در سال ١٣٨٥ به منظور تقويت و توسعه صنايع دستي كشور و ايجاد هماهنگي با سياست هاي توسعه صنعت گردشگري، سازمان صنايع دستي ايران نيز از وزارت صنايع و معادن منتزع شده و در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ادغام و به سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تغيير نام يافت.
شهابي اضافه كرد: با اين تغييرات، واحد مهاباد كه از ديرباز اداره بوده و در اين تحولات به واحد تغيير يافته و از سال ٨٥ تا ٩٤ به صورت واحد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري زير نظر اين سازمان فعاليت داشت.
وي گفت: در اواخر سال ٩٢ تغييراتي در سازمان در سطح ملي و استان به وجود آمد و با بر آغاز كار دولت يازدهم و تغييرات در برخي شهرستانها، توسعه و ارتقاي اين سازمان كليد خورد.
رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان مهاباد با قدرداني از تلاش همه دست اندركاراني كه در ارتقاي اين واحد به اداره دخالت داشتند، افزود: به يقين اين اقدام بزرگ كه يكي از مطالبات مردم اين شهرستان بود، موجب خوشحالي مردم و تقويت اعتماد اجتماعي جامعه مي شود.
وي اظهار كرد: شهرستان مهاباد با داشتن جاذبه هاي گردشگري و تاريخي فراوان يكي از قطب هاي مهم آذربايجان غربي در زمينه گردشگري به شمار مي رود و ارتقاي واحد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به اداره مي تواند نقش مهمي در توسعه اين صنعت مهم در اين منطقه داشته باشد.
شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي و 116 كيلومتري مركز استان واقع شده است.
اين شهرستان كه به نگين گردشگري آذربايجان مشهور است، هم اكنون مهمترين قطب گردشگري شمالغرب كشور محسوب مي شود كه سالانه افزون بر صدها هزار نفر از آن ديدن مي كنند.
6185/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واحد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهاباد به اداره ارتقاء يافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X