اختصاص۱۰۰۰میلیارد اعتبار برای تحرک تولید/تنفس۱ساله مالیاتی واحدها

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین فروزان مهر ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با بیان اینکه بحث تسهیلات بانکی یکی از مهم ترین مباحث اقتصاد مقاومتی است، افزود: در جلسه ای که با ریاست مهندس زنگنه برگزار شد مصوب شد که تسهیلاتی با اولویت سرمایه در گردش علیرغم چک برگشتی و مطالبات غیرجاری در اختیار واحدهای غیرفعال مورد تایید ستاد اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد و البته در ذیل آن نیز تبصره ای عنوان شده است که بانک ها حق ندارند از تسهیلات جدید مطالبات معوق خود را تهاتر کنند.

وی ادامه داد: از محل صندوق توسعه ملی نیز هزار میلیارد تومان برای تحرک تولید و افزایش سرمایه سیستم بانکی اختصاص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور تصریح کرد: همچنین تنفس یک ساله از نظر مالیات، بیمه و غیره برای واحدهای مورد تایید ستاد اقتصاد مقاومتی در نظرگرفته شده است.

فروزان مهر در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مهلت دوساله برای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی در سال های ۹۵ و ۹۶ اختصاص یافته و باید در راستای اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی گام های موثری برای ارتقا تولید، افزایش سهم تولیدناخالص ملی استان ها، افزایش سهم ارزش افزوده و ... در ستادهای استان ها به ویژه استان های پایلوت مانند لرستان برداشته شود.

وی ادامه داد: این برنامه ها عملا از ابتدای تیر ماه و بر اساس منشور «نیپا»، نظام یکپارچه پایش اقتصاد مقاومتی و بر اساس برش های استانی و شهرستانی، سندهای بالادستی توسعه استان ها و چشم انداز توسعه ۱۴۰۴ و ... در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور و استان، قابل پیگیری و اجرا است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص۱۰۰۰میلیارد اعتبار برای تحرک تولید/تنفس۱ساله مالیاتی واحدها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X