جنگل های مخروبه شهرستان مهدیشهر احیاء می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا عبدوس ظهر پنج شنبه  در کارگاه آموزشی و توجیهی طرح های مشارکتی جنگل کاری اقتصادی با حضور مسئولان جنگل کاری و روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های استان سمنان، با بیان اینکه طرح جنگل کاری مشارکتی در دستور کار این اداره قرار گرفته است، افزود: آمادگی داریم با همکاری تشکل های مردمی نسبت به احیاء و توسعه جنگلهای مخروبه این شهرستان اقدام کنیم.

وی گفت: آمادگی داریم با همکاری تشکل های مردمی نسبت به احیاء و توسعه جنگل های مخروبه شهرستان مهدیشهر اقدام کنیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با تاکید بر اینکه حفظ و توسعه منابع طبیعی با جنگل کاری اقتصاد مشارکتی امکان پذیر است، تصریح کرد: بدون مشارکت مردم و تشکل های زیست محیطی نمی توان عرصه های منابع طبیعی را حفظ کرد.

عبدوس خاطرنشان کرد: اگر مردم خود اقدام به کاشتن بذرها به خصوص بلوط در جنگل‌ها مهدیشهرکنند، نسبت به محافظت و مراقبت از آنها احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند.

وی از دامداران منطقه خواست برای حفظ و حراست از نهال های کاشته شده و تلاش مردمی انجام شده برای اجرای این طرح اقتصادی و عام المنفعه، از ورود دام ها به مناطق جنگل کاری شده جلوگیری و منابع طبیعی را در این زمینه یاری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: منابع طبیعی موهبت الهی و سرمایه ای خدادادی است که تنها متعلق به نسل حاضر نبوده و امانتی است از نسل های آینده در نزد ما که بایستی همچون گذشتگان در حفاظت، حراست و پاسداری از آن بیاندیشیم و بکوشیم.

عبدوس خاطرنشان کرد: امروزه با افزایش آگاهی و حساسیت عموم مردم به نقــــش و اهـمیت منابع طبیعی ظرفیت های بی بدیلی برای جلب مشارکت مردم در حفاظت، اصلاح و احیــــاء منابع طبیعی فراهم شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جنگل های مخروبه شهرستان مهدیشهر احیاء می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X