معاون وزیر ورزش: اولویت نخست امسال واگذاری پروژه های ورزشی است

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، سید مناف هاشمی در گردهمایی مشترك روسای فدراسیون های ورزشی و مدیران كل ورزش و جوانان استان ها، با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته معاونت ها در حوزه برنامه ششم، اظهار داشت: توانستیم با همكاری معاونت های وزارت ورزش و جوانان 3 لایحه مهم نظیر تخفیفات مالیاتی، نیم درصد مالیات بر ارزش افزوده و حق پخش تلوزیونی را استخراج كنیم.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، با بیان این كه وزارت ورزش و جوانان بیش از 10 پیشنهاد را ارائه كرده بود، گفت: اما این سه لایحه از نكات كلیدی بود كه توانست در كمیسیون تلفیق و سازمان مدیریت راهكار پیدا كند.
وی در ادامه ابلاغ بودجه وزارتخانه را مورد توجه قرار داد و افزود: منتظر بودیم تا 15 اردیبهشت ماه این بودجه را بدهند تا سهم استان ها را بر اساس ظرفیت های آن ها پرداخت كنیم كه تا كنون میسر نشده است؛ امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه سهم استان ها نهایی و ابلاغ شود.
هاشمی با اشاره به ردیف های بودجه متفرقه و اصلی وزارت ورزش و جوانان در سال 94، اظهار داشت: در سال جدید تلاش كردیم ردیف اصلی را پرپیمانه تر بگیریم و اعتبارات مورد نیاز را در این ردیف بگنجانیم كه اگر 50 درصد آن گرفته شود، بودجه عمرانی پرداختی به استان ها بیشتر از گذشته خواهد بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه منابع و پشتیبانی از اتمام 361 پروژه استانی با تزریق قطره چكانی بودجه خبر داد و گفت: این اقدامات جای تشكر دارد و معاون اول رئیس جمهوری دستور خوبی دادند كه سازمان مدیریت در سال 95تخصیص های داده نشده را پرداخت كند.
وی مواد قانونی حوزه ورزش نظیر ماده (27)، (53)، (88)، فروش و یك درصد را مورد توجه قرار داد و افزود: برای فروش و واگذاری اماكن و پروژه های ورزشی شاخص تعریف شده است كه استان های خراسان شمالی، زنجان و سمنان در حوزه فروش بر اساس این شاخص ها بهترین عملكرد را داشته اند.
هاشمی همچنین اظهار داشت: در حوزه BOT نیز در حضور استانداران شاخص تعریف شده است كه طبق دستور ریاست جمهوری اصلی ترین وظیفه وزارت ورزش در سال 95 واگذاری پروژه ها است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با تاكید به این نكته كه می توان از این طریق به اندازه كل بودجه وزارت ورزش و جوانان سرمایه گذاری كرد، گفت: امید است در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از ظرفیت های قانونی استفاده لازم را ببریم.
وی با بیان این كه جزء سه دستگاه برتر كشور در این رابطه هستیم، افزود: فرآیندهای قانونی آن طی شده است كه باید برای امتیاز گیری اقدام كنیم.
هاشمی با اعلام این خبر كه در سال 95 همایش ماده 27 و خیرین ورزشی یار برگزار می شود، گفت: در این همایش گزارش عملكرد ادارات كل ورزش و جوانان در این حوزه ارائه و استان های برتر تجلیل می شوند.
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش و جوانان نیز در این نشست، گفت: تا كنون 40 درصد فدراسیون های ما دارای شناسه ملی شده اند كه امیدوارم برای ثبت كلیه هیات ها و فدراسیون ها همكاری صورت گیرد تا این حوزه ها با شناسه ملی پاسخگوی عملكرد مالی خود باشند.
امیررضا خادم ابراز امیدواری كرد تا دستاوردهای این جلسه بركات خوبی برای ورزش كشور به همراه داشته باشد.
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان همسویی فدراسیون ها و ادارات كل استانی در خصوص نحوه مدیریت هیات های ورزشی را مورد تاكید قرار داد و گفت: هیات ها محل تلاقی ادارات كل و فدراسیون ها هستند و هر چه هماهنگی بین آن ها بیشتر باشد، هیات های ما همراه تر خواهند بود.
ورزشی(1)**9118**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر ورزش: اولویت نخست امسال واگذاری پروژه های ورزشی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X