یک مسئول: دوران پسابرجام فرصتی برای اجرای پروژه های مشترک بین ایران و ژاپن است

علی سیدزاده روز پنجشنبه در همایش همکاریهای مشترک صنعت آب و فاضلاب ایران و ژاپن، در مشهد افزود: در همین چارچوب
پیرو تاکید دولت و وزارت نیرو بر گسترش روابط خارجی فرصت مناسبی برای توسعه روابط بین المللی در صنعت آب و فاضلاب فراهم شده است.
وی ادامه داد: ایران در منطقه گرم و خشک واقع شده و با توجه به تغییرات اقلیمی، افت سطح آبهای زیرزمینی، کاهش نزولات جوی، رشد و توسعه شهرها و کمبود منابع آبی، صنعت آب و فاضلاب کشور نیازمند رشد و توسعه است.
مدیر دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب تاکید کرد: گسترش ارتباطات با کشورهای توسعه یافته لازمه رشد و ارتقاء این صنعت است.
وی گفت: در دوران تحریمها ارتباط ایران با کشورهای توسعه یافته محدود و متوقف شده بود ولی با حصول برجام پتانسلهای خوبی برای گسترش روابط با کشورهای توسعه یافته فراهم شد.
سیدزاده افزود: استفاده از پناسیل و فناوریهای کشورهای توسعه یافته برای بومی سازی و جذب سرمایه های خارجی به منظور اجرای پروژه ها از مهمترین سیاستهای ابلاغی وزارت نیرو به شرکتهای زیرمجموعه است.
وی ادامه داد: از سال 1390 رابطه شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران با شرکت همکاریهای بین المللی خاورمیانه در ژاپن آغاز شد.
مدیر دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: در پنج سال گذشته شش هیات از مدیران و کارشناسان صنعت آبفا کشور برای گذراندن دوره های آموزشی مرتبط با این صنعت و آشناشدن با فناوری صنعت آبفای ژاپن به آن کشور اعزام شده اند.
وی افزود: هم اکنون 15 میلیون مشترک شهری و پنج میلیون مشترک روستایی تحت پوشش شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی در سطح ایران هستند.
مدیر دفتر آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در این همایش میزان کنونی آب بدون درآمد را در این کلانشهر 21 درصد اعلام و بیان کرد: برای برای کاهش این میزان اقدامات مختلفی نظیر اصلاح شبکه، جایگزینی لوله ها و پروژه های نشتیابی در دست اجرا است.
فریدون عباسپور افزود: 40 هزار انشعاب غیرمجاز در مشهد وجود دارد لذا برای کاهش میزان آب بدون درآمد باید این انشعابها ساماندهی شوند.
همایش همکاری مشترک ایران و ژاپن در صنعت آب و فاضلاب با حضور 10 شرکت ژاپنی در قالب هیاتی 22 نفره از اعضای مرکز همکارهای بین المللی خاورمیانه آن کشور و 70 نفر از کارشناسان صنعت آبفا ایران برگزار شد.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک مسئول: دوران پسابرجام فرصتی برای اجرای پروژه های مشترک بین ایران و ژاپن است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X