همفکری جریان های سیاسی، روند توسعه و پیشرفت کشور را شتاب می بخشد

به گزارش ایرنا هادی پژوهش جهرمی، روز پنجشنبه در نشست احزاب شناسنامه دار استان فارس در شیراز، افزود: ایجاد فضای آرام در امور سیاسی و اجتماعی و پرهیز از اختلاف و چندگانگی، لازمه توسعه و پیشرفت در امور زیربنایی این استان است.
وی بیان داشت: جریان های سیاسی با حفظ نگاهها و مرام و مسلک سیاسی خود می توانند در کنار هم قرار گرفته و در مورد توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان همفکری کنند و ایجاد دفتر نمایندگی خانه احزاب می تواند محمل این حرکت باشد.
وی، با اشاره به پیشینه قوی فکری، علمی و ادبی فارس و غنای بالای این استان درحوزه اندیشه بیان کرد: حضور سخنرانان از هر طیف و سلیقه نباید موجب دغدغه خاطر گروه های سیاسی و جریان های غیرسیاسی شود چرا که قوت و قدرت مبانی فکری، توانایی پاسخگویی به تمام شبهات در حوزه سیاسی و اجتماعی را دارد.
پژوهش جهرمی افزود: سعه صدر، تحمل در عین حفظ مرزهای فکری و اعتقادی و خطوط و موازینی که رعایت آنها الزامی است از ضروریات پویایی سیاسی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: انسداد فکری مشکلی از جامعه را حل نخواهد کرد و با حضور و فعالیت احزاب رسمی و شناسنامه دار است که حضور و فعالیت جریان ها و گروه های بی شناسنامه و خودسر که با عناوین مقدس اظهار وجود می کنند، کمرنگ می شود.
وی، از احزاب خواست با تشکیل مستمر جلسات هم اندیشی و تقویت بخش های غیر سیاسی درون حزبی، بُعد مشورت دهی به مدیران اجرایی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را فعال و تقویت کنند.

**انتخابات اخیر با کمترین حاشیه در فارس برگزار شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، ضمن قدردانی مجدد از حضور حماسی و پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند 94 و دهم اردیبهشت 95 گفت: این انتخابات با حضور حماسی مردم و فعالیت چشمگیر احزاب و گروه های مختلف سیاسی و در فضایی همراه با آرامش و امنیت و با کمترین حاشیه برگزار شد.
پژوهش جهرمی بیان کرد: برای مجریان و متولیان برگزاری انتخابات ملاک عمل، قانونمندی و تبعیت از قانون، بی طرفی و صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس بود.
وی ادامه داد: در این مرحله با تدبیر و همراهی اعضای شورای تامین استان و شهرستانها شاهد کمترین حاشیه سوء امنیتی بودیم و انتخابات با امنیت کامل و بدون وارد آمدن خدشه و خسارت به جان و مال مردم برگزار شد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفند برگزار شد.
در مرحله نخست، تکلیف 14 کرسی نمایندگی مجلس از 15 حوزه انتخابیه استان فارس مشخص شد و انتخاب نماینده چهارم شیراز و نمایندگان حوزه های داراب و زرین دشت، ممسنی و رستم و نی ریز و استهبان به دور دوم (دهم اردیبهشت 95) کشیده شد.
6122 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همفکری جریان های سیاسی، روند توسعه و پیشرفت کشور را شتاب می بخشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X