یک مقام ارشد آمریکایی ایران را به فعالیتهای تروریستی متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ "جاستین آسپیرل،" هماهنگ کننده اداره ضد تروریستم وزارت امور خارجه آمریکا، در بخشی از سخنان خود در جلسه استماع کمیته فرعی مبارزه با تروریسم در مجلس نمایندگان این کشور مقابله با شبکه های تروریستی وابسته به ایران را یکی از اولویت های این اداره دانست و مدعی شد در حالی که برای اجرایی شدن طرح جامع اقدام مشترک (برجام ) تلاش می کنیم تا از دستیابی ایران به بمب های اتمی جلوگیری شود آمریکا همزمان برای متوقف کردن حمایت های ایران از تروریسم هم تلاش کرده است. 
این مقام آمریکایی در ادامه ادعایش افزود همان طور که در گزارش آینده درباره تروریسم هم اعلام خواهد شد ایران به حمایت خود از تروریسم از طریق سپاه قدس و حزب الله لبنان ادامه می دهد. ایران همچنین به تلاش های خود برای عمق بخشیدن به حضور خود در تنش ها و درگیری های عراق و سوریه ادامه می دهد. 
وی گفت اداره مقابله با تروریسم وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا با فعالیتهایی در سطح بین المللی تلاش کرده است با فعالیتهای غیرقانونی ایران و اقدامات و تحرکات گروه های وابسته به آن مانند حزب الله لبنان برای ایجاد بی ثباتی درمنطقه مقابله کند. ما از طریق همکاری نزدیک با همکاران مان در وزارت دادگستری، متخصصان تحریم در سراسر اروپای شرقی و خاورمیانه و جنوب شرق آسیا راهبردهایی را مشخص کرده ایم و با تحرکات غیرقانونی حزب الله مقابله کرده‌ایم. ما با همکاری سرویس پلیس اروپا، نیرویی ویژه را برای مقابله با تحرکات حزب الله تشکیل داده ایم. ما همچنین به شکلی فعال با شورای همکاری خلیج (فارس) درباره گروه های وابسته به ایران به تبادل اطلاعات می پردازیم و همکاری می کنیم.
آسپیرل در بخش دیگری از سخنرانی خود مدعی شد فعالیت اداره مقابله با تروریسم و مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز از طریق تلاشهای دیپلماتیک و تأمین منابع مالی برای پیشبرد اولویت آمریکا در بخش مقابله با تروریسم ضروری هستند.
وی گفت فعالیت های اداره مقابله با تروریسم باعث شده است توانایی بازیگران مدنی و دولتی و غیردولتی در مقابله با تروریسم تقویت شود و امنیت آمریکا در سال های آینده تقویت خواهد شد. جامعه جهانی در مقابله با تروریسم موفقیتهایی داشته است همزمان ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا هم در برابر داعش ضربات سنگینی به آن وارد کرده و توانسته است پیشروی های این گروه را کاهش دهد. همچنین دسترسی این گروه را به منابع مالی و جنگجویان خارجی کاهش داده است. در حالی که ما با چالش بازگشت تروریست های خارجی از عراق و سوریه مواجه هستیم آمریکا و همپیمانان آن با چالش های جدی جدیدی مواجه هستند و خطر استفاده گروه های تروریستی از حرکت های کوچ کننده و مهاجر تشدید می شود.
وی افزود در چارچوب راهبرد کلی ما باید تلاش کنیم که از گسترش افراط گرایی خشونت آمیز در جهان جلوگیری کنیم تا از رادیکالیزه شدن جوامع و گروه ها و جذب افراد به ویژه جوانان به گروه های افراطی و خشونت طلب جلوگیری کنیم. آسپیرال مدعی شد ما تلاش می کنیم از ابزارها و امکانات اداره مقابله با تروریسم برای پیشبرد اولویتهای دولت در جنگ ضد تروریسم استفاده کنیم در این چارچوب مقابله با گروه داعش، تداوم و تشدید فشارها بر القاعده و گروه های وابسته به آن و مقابله با شبکه های تروریستی وابسته به ایران مانند حزب الله لبنان بخشی از اولویت های ما هستند. 
این مقام آمریکایی تصریح کرد ما همچنین تلاش می کنیم که توانایی ها و امکانات خود را در مناطق مهم تقویت کنیم. مقابله با افراطی گرایی و جذب افراد به تروریسم خشونت طلب، مقابله با تحرکات تروریست ها و ممانعت از تردد آنها و جلوگیری از حملات تروریستی ضد اهداف نرم بخش دیگری از اولویت های ما هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک مقام ارشد آمریکایی ایران را به فعالیتهای تروریستی متهم کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X