هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ومدرسه یار در کرمان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین میرزایی در اولین گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان، شناخت منابع و ظرفیت های درون و برون سازمانی دستگاه تعلیم و تربیت، درآمد زایی در راستای رفع نیازهای مالی آموزش و پرورش و بهبود امکانات رفاهی فرهنگیان را از مهمترین اهداف تشکیل این کمیته برشمرد.

وی بر تشکیل کمیته شناسایی منابع در آمدی آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق استان با حضور فرهنگیان فعال در حوزه اقتصادی متناسب با ظرفیت ها و ویژگی های اقتصاد بومی تاکید کرد.

میرزایی به منابع عظیم دورن و برون سازمانی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: شناسایی و مدیریت منابع دستگاه تعلیم و تربیت لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی و زیر ساختی کشور است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع دولتی در آموزش و پرورش باید به دنبال تامین منابع باشیم و بدانیم مدیریت استفاده از منابع چگونه باید ترسیم شود تا کارآیی و بهره وری در آموزش و پرورش افزایش یابد.

حسین میرزایی بابیان اینکه آموزش و پرورش سرمایه انسانی آینده کشور را تامین می کند، اظهار کرد:  صرف هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری و زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وی با بیان اینکه جذب مشارکت های مردمی از اولویت های آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید است از برگزاری هجدهمین  جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار استان کرمان در هشتم خرداد ماه سال جاری خبر داد.

میرزایی قرارگرفتن در مسیر توسعه و دستیابی به توسعه پایدار را یکی از آرمان های جوامع بشری برشمرد و اظهار کرد: تعلیم و تربیت از دشوار ترین فعالیت هاست و نقش موثری در قوام و ثبات حکومت ها دارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان به اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید در افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه های دولتی اشاره و بیان کرد: افزایش بودجه آموزش و پرورش از سهم بودجه های عمرانی استان نیز ضروری است.

میرزایی شناسایی فرصت های اقتصادی و درآمدی آموزش و پرورش، مدیریت منابع مالی و جذب مشارکت های مردمی را از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش استان در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی اظهار کرد: هنر مدیریت استفاده بهینه و صد درصدی از منابع محدود  در راستای رفع نیاز هاست که نقش موثری در کاهش نرخ استهلاک سرمایه ها دارد.

میرزایی تصریح کرد: صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع باید در رفتار دانش آموزان نهادینه شود.

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ومدرسه یار در کرمان برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات