هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ومدرسه یار در کرمان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین میرزایی در اولین گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان، شناخت منابع و ظرفیت های درون و برون سازمانی دستگاه تعلیم و تربیت، درآمد زایی در راستای رفع نیازهای مالی آموزش و پرورش و بهبود امکانات رفاهی فرهنگیان را از مهمترین اهداف تشکیل این کمیته برشمرد.

وی بر تشکیل کمیته شناسایی منابع در آمدی آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق استان با حضور فرهنگیان فعال در حوزه اقتصادی متناسب با ظرفیت ها و ویژگی های اقتصاد بومی تاکید کرد.

میرزایی به منابع عظیم دورن و برون سازمانی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: شناسایی و مدیریت منابع دستگاه تعلیم و تربیت لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی و زیر ساختی کشور است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع دولتی در آموزش و پرورش باید به دنبال تامین منابع باشیم و بدانیم مدیریت استفاده از منابع چگونه باید ترسیم شود تا کارآیی و بهره وری در آموزش و پرورش افزایش یابد.

حسین میرزایی بابیان اینکه آموزش و پرورش سرمایه انسانی آینده کشور را تامین می کند، اظهار کرد:  صرف هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری و زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وی با بیان اینکه جذب مشارکت های مردمی از اولویت های آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید است از برگزاری هجدهمین  جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار استان کرمان در هشتم خرداد ماه سال جاری خبر داد.

میرزایی قرارگرفتن در مسیر توسعه و دستیابی به توسعه پایدار را یکی از آرمان های جوامع بشری برشمرد و اظهار کرد: تعلیم و تربیت از دشوار ترین فعالیت هاست و نقش موثری در قوام و ثبات حکومت ها دارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان به اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید در افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه های دولتی اشاره و بیان کرد: افزایش بودجه آموزش و پرورش از سهم بودجه های عمرانی استان نیز ضروری است.

میرزایی شناسایی فرصت های اقتصادی و درآمدی آموزش و پرورش، مدیریت منابع مالی و جذب مشارکت های مردمی را از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش استان در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی اظهار کرد: هنر مدیریت استفاده بهینه و صد درصدی از منابع محدود  در راستای رفع نیاز هاست که نقش موثری در کاهش نرخ استهلاک سرمایه ها دارد.

میرزایی تصریح کرد: صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع باید در رفتار دانش آموزان نهادینه شود.

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ومدرسه یار در کرمان برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X