وزیر کشور: موانع ذهنی و فکری پیش روی توسعه باید برداشته شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان افزود: برخی موانع اداری نیز قابل اصلاح است و باید با بهره مندی از خلاقیت و مشارکت مردم در این مسیر گام برداشت.
وی با تاکید بر حل مشکل بروکراسی های اداری اضافه کرد: این مهم در حال حاضر عمده ترین مشکل بوده و در موانعی مانع و بازدارنده هستند که باید اصلاح شده و تغییر یابند.
وزیر کشور افزود: در حال حاضر با حجمی از انباشتگی قانونی دست و پاگیر مواجه هستیم که باید برای پیشرفت، این قوانین را تغییر داد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه یکی از مشکلات مدیران، شناخت قوانین است، افزود: باید مشکلات پیش روی واحدها به ویژه در حوزه حقوقی را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه اساس توسعه بر دوش مردم است، اظهار کرد: در شرایط فعلی که پیشرفت ها سرعت گرفته و علوم تحصصی در حال گسترش است، ارتباطات از حالت منطقه ای و محلی خارج و بین المللی شده است.
وزیر کشور با تاکید بر تامین امنیت به منظور افزایش مشارکت مردم و بخش خصوصی در روند توسعه گفت: در حال حاضر با شرایط بسیار سنگین تغییرات مواجه هستیم و باید برای ابقا، حضور در بازار تولید و اثرگذاری تلاش کنیم.
رحمانی فضلی با اشاره به پیشرفت کشور در دهه های گذشته ادامه داد: دشمن از کشور اسلامی و مردم می ترسد چراکه پیشرفت 37 ساله نظام، حق یک ملت پویا بوده است.
وی با تاکید بر نقش آفرینی همه اقشار در روند توسعه کشور افزود: بدون تلاش و برنامه ریزی در روند توسعه خلا ایجاد خواهد شد که این امر منجر به ناامیدی مردم می شود.
وزیر کشور گفت: بار توسعه و پیشرفت کشور نباید تنها بر عهده دولت باشد بلکه مردم باید در این مسیر نقش اساسی ایفا کنند و مدیران نیز با اعتقاد به مساله اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند و چنانچه نمی توانند، جای خود را به دیگری بدهند.
رحمانی فضلی اضافه کرد: باید برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، شاخص و برنامه داشت و استاندار لرستان نیز باید با تمرکز بر این موضوع، یک نظام ارزشیابی از دستگاههای مختلف استان تهیه کند.
وی جهش در توسعه استان را در گرو توکل به خداوند و اراده همگانی دانست و اظهار کرد: باید اقتصادی پویا، مقاوم و مبتنی بر ظرفیت ها و توان داخلی داشت که این مهم به معنای نفی تکنولوژی، سرمایه و بازار بیرون نیست.
وزیر کشور با تاکید بر درون زایی و برون گرایی اقتصاد گفت: یکی از مولفه های امنیت ملی ، توانمندی اقتصادی بوده زیرا حاشیه نشینی، سرقت، اعتیاد، و دهها ناهنجاری دگیر به دلیل مشکلات اقتصادی است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه میان توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی رابطه وجود دارد، بیان کرد: ذلت، حقارت، تقلید و وابستگی امور فرهنگی هستندکه ضعف اقتصادی یکی از دلایل ایجاد آنها است.
7269/1920/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور: موانع ذهنی و فکری پیش روی توسعه باید برداشته شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X