مبارزه با علف‌های هرز در 25 هزار هکتار مزارع غلات استان سمنان اجرا می‌شود

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی جهادکشاورزی استان سمنان، عباس مشیریان گفت: مبارزه با علف های هرز غلات در استان در حال حاضر به مرز 21.5 هزار هکتار رسیده است.
وی گفت: از آغاز مبارزه با علف های هرز غلات در استان سمنان تاکنون در حدود 17 هزار هکتار از مزارع گندم و در حدود چهار هزار 500 هزار هکتار از مزارع جو، با علف های هرز مبارزه شده است.
وی افزود: کار مبارزه به صورت اختصاصی با علف های هرز پهن‌برگ و نازک‌‌برگ و یا به صورت توام و همزمان با استفاده از ادوات زمینی انجام می‌شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان یادآور شد: بیشترین سطح مبارزه با علف های هرز در شهرستان میامی با حدود 11 هکتار و کمترین سطح مبارزه در شهرستان مهدیشهر با 9 هکتار انجام شده است و در بقیه شهرستانها نیز این مبارزه ادامه دارد.
وی از عملیات مبارزه با ملخ در حاشیه مزارع و باغ ها خبر داد و گفت: تا کنون در 880 هکتار از حاشیه مزارع و باغهای شهرستان های میامی، سمنان و مهدیشهر، با ملخ های موسوم به شکم بادمجانی مبارزه شده است .
وی در خصوص مکان های مبارزه با آفت عمومی ملخ، گفت: با توجه به بررسی های به عمل آمده و شناسایی کانون های ملخ ، بیشترین سطح مبارزه در مراتع شامل درمنه و قیچ، مزارع یونجه و باغات بوده و مبارزه با روش محلول پاشی با توربو لاینر پشت وانتی و سم پاشی با سمپاش یو. ال. وی انجام می گیرد .
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاروزی استان سمنان یادآور شد سطح مبارزه با این آفت در شهرستان های میامی420 هکتار ، مهدیشهر 40 و سمنان 420 هکتار بوده است .
گونه رایج ملخ در استان سمنان ملخ شکم بادمجانی است و مبارزه با این گونه، با مشارکت مردم و با به کارگیری ادوات و تجهیزات سازمان جهاد کشاورزی انجام می شود.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مبارزه با علف‌های هرز در 25 هزار هکتار مزارع غلات استان سمنان اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X