استانداربوشهر:طرح ارتقای کیفیت آموزشی درمدرسه های استان اجرا می شود

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: وضعیت کنونی آموزش و پرورش از لحاظ تمرکز بر کیفیت درحد عالی نیست و با کمک همه بخشها و مشارکت مردم باید این بخش را تقویت کرد.
وی با بیان اینکه موضوع محور نشست شورای آموزش و پرورش در سالجاری طرح ارتقای کیفیت آموزشی است تصریح کرد: امروز مشکل اصلی آموزش و پرورش مسائل فیزیکی و ساختمانی نیست بلکه موضوع کیفیت بخشی است.
وی اظهار کرد: ضمن اینکه افزایش تعداد کلاسهای هوشمند اقدام مثبتی است اما تهیه و تولید محتوای آموزشی قابل ارائه در این کلاسها اهمیت بیشتری دارد.
سالاری اظهارکرد: طرح ارتقای کیفیت آموزشی باید از امور جاری خارج و بعنوان برنامه اصلی هدف گذاری، تعیین شاخص و برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به نشست اخیر خود با وزیر آموزش و پرورش گفت: دکتر فانی اعلام کرده استان بوشهر می تواند بعنوان پایلوت طرح ارتقای کیفیت آموزشی در کشور مطرح و در این زمینه این وزارتخانه حمایتهای لازم را انجام می دهد.
سالاری اظهار کرد: تلاش ما در به سرانجام رساندن طرحهای گذشته از جمله اجرای طرح سرمایشی در مدارس استان است و در سالجاری هیچ طرح جدیدی اجرا نمی شود.
وی با تاکید بر ضرورت اجرا و تقویت پژوهشسراهای دانش آموزی گفت: هر شش منطقه استان که پژوهشسرای دانش آموزی ندارند باید به این امکانات مجهز و پژوهشسرای دانش آموزی مهر بوشهر نیز که در بخش نجوم فعالیت دارد، تقویت شوند.
سالاری گفت: همکاری شهرداران، بخشداران و فرمانداران با آموزش و پرورش در قالب یک طرح پیشنهاد شده و قرار است که برای آن ضابطه نویسی، وظایف و مسئولیتها مشخص شود.
وی در باره اردوگاههای دانش آموزی بیان کرد: با تبادل زمین بین استانهای بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد برای ساخت اردوگاه دانش آموزی مشکل اردوگاههای دانش آموزی استان با توجه به شرایط آب و هوایی استان همجوار برطرف می شود.
سالاری تاکید کرد: در صورت انجام این کار استان در زمینه ساخت اردوگاه دانش آموزی بوشهر دراستان همجوار کمکهای لازم را انجام می دهد.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استانداربوشهر:طرح ارتقای کیفیت آموزشی درمدرسه های استان اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X