آب مورد نیاز اراضی کردستان از منابع آبی استان تامین شود

به گزارش خبرنگار ایرنا بهرام نصراللهی زاده روز پنجشنبه در بازدید از پروژه های طرح توسعه باغات، طرح شبکه توزیع و انتقال اراضی پایاب سد زیویه کامیاران و همچنین مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان در روستای دیوزناو گفت: بدون تردید یکی از مزیت های اصلی استان منابع آبی عظیم است و تقریبا حدود 6 درصد رواناب های کشور در استان کردستان است و منطق اقتضا می کند در مناطقی که آب وجود دارد بهره برداری از آن، از همان نقطه آغاز شود.
وی افزود: موضوع تامین آب پروژه های کشاورزی و صنعتی استان کردستان در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان قرار گرفته است.
وی با اشاره به ارزیابی پروژه های نیمه تمام بخش کشاورزی گفت: شهرستان های سروآباد و کامیاران ظرفیت های بالایی در حوزه شیلات و باغات دارند و در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اراده سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر این است که این ظرفیت ها را بیشتر شناسایی و به بالفعل برساند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اظهار کرد: شورای برنامه ریزی و توسعه و همچنین ستاد اقتصاد مقاومتی در استان کردستان تلاش دارند به صورت موضعی و موضوعی به تحلیل و ارزیابی ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستانی بپردازند.
وی ادامه داد: سال 95 تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه جاده کامیاران سرواباد در دستور کار جدی قرار دارد و تامین زیرساخت های لازم همچون راه، سامانه های انتقال، تخصیص آب لازم و تدارک مقدمات از وظایف دولت است و از این طریق باید زمینه حضور و مشارکت مردم و اهالی منطقه در طرحهای تولیدی و اقتصادی فراهم شود.
او گفت: فاز دوم پروژه سیروان از پروژه های بنیادین برای ایجاد رونق اقتصادی، تولید ارزش افزوده بیشتر، پایداری جمعیت و ایجاد اشتغال و افزایش درآمد سرانه مردم است و تامین اعتبار برای تکمیل و بهره برداری نهایی از ایین پروژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
به گفته وی برق رسانی و کمک های فنی اعتباری برای توسعه باغات از دیگر برنامه های اقتصادی برای کامیاران و سروآباد است و ما هم از محل اعتبارات استانی و هم از محل اعتبارات ملی این طرحها را حمایت می کنیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان همچنین با حضور فرمانداران شهرستان های کامیاران و سروآباد از محل پروژه عظیم پرورش ماهیان سردابی سیروان در روستای دیوزناو بازدید و وعده داد که موضوع تکمیل این پروژه و بحث تخصیص منابع آبی مورد نیاز پروژه ها در دستور کار جدی ستاد اقتصاد مقاومتی استان قرار می گیرد.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آب مورد نیاز اراضی کردستان از منابع آبی استان تامین شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X