اوباما حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرد

به گزارش «شيعه نيوز»، در بیانیه پایگاه اینترنتی کاخ سفید آمده است: در روز بیست و دوم مه سال دو هزار و سه (اول خرداد 1382)، رئیس جمهور بر اساس فرمان اجرایی 13303 و قانون اختیارات اقتصادی بین المللی فوق العاده (50 U.S.C. 1701-1706)، برای مقابله با تهدید غیر عادی و فوق العاده امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا ناشی از موانع موجود در مقابل بازسازی عراق، احیا و حفظ صلح و امنیت در این کشور و توسعه سیاسی، مدیریتی و شرایط اقتصادی در عراق در این کشور وضع فوق العاده اعلام کرد.

موانع موجود بر سر راه بازسازی عراق، احیا و حفظ صلح و امنیت در این کشور و توسعه سیاسی، مدیریتی و اقتصادی در عراق همچنان تهدیدی غیر عادی و فوق العاده برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا محسوب می شود. به همین دلیل، حالت فوق العاده اعلام شده بر اساس فرمان اجرایی 13315 در بیست و هشتم اوت سال دو هزار و سه، فرمان اجرایی 13350 بیست و نهم ژوئیه دو هزار و چهارده، فرمان اجرایی 13364 بیست و نهم نوامبر سال دو هزار و چهار، فرمان اجرایی  13438 هفدهم ژوئیه دو هزار و هفت و فرمان اجرایی 13668 بیست و هفتم ماه مه دو هزار و چهارده باید فراتر از بیست و دوم ماه مه سال دو هزار و شانزده تمدید شود. از این رو، در راستای بخش 202 (d) قانون امور فوق العاده ملی (50 U.S.C. 1622(d)) ، من به مدت یک سال دیگر حالت فوق العاده را در زمینه برقراری ثبات در عراق بر اساس فرمان اجرایی 13303 تمدید می کنم.

این بیانیه باید در مرکز ثبت فدرال منتشر و به کنگره ارائه شود.


انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوباما حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X