لیست «بیروت شهر من است» بزرگترین چالش حریری در انتخابات شورای شهر

«توفیق شومان» تحلیلگر لبنانی در گفتگو با خبرگزاری مهر به تشریح وضعیت انتخابات شوراهای شهر در این کشور و لیست های انتخاباتی حاضر در آن پرداخت.

بر اساس این گزارش وی در این خصوص گفت: این انتخابات یک چالش اساسی برای سیاست های الحریری و همچنین چالشی بزرگ برای جریان «المستقبل» محسوب می شود.

این تحلیلگر سیاسی لبنانی همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات شورای شهرها در لبنان برای انتخاب هزار نفر در شورای شهرها در سایه تدابیر شدید امنیتی اظهار داشت: اوضاع امنیتی در تمامی شهرها تحت کنترل است به جز ۳ شهر که انتخابات در آنها به دلایل امنیتی وبه درخواست ساکنان آنها به تعویق افتاده است.

شومان در ادامه اظهار داشت: در این انتخابات دو رقابت اساسی وجود دارد؛ اولین رقابت در بیروت و میان دو لیست است؛ رقابت لیستی ائتلافی متشکل از احزاب مختلف که به لیست «قدرت» معروف است و لیست دیگری تحت عنوان«بیروت شهر من است».

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: لیست «بیروت شهر من است» متشکل از افراد متخصص، هنرمندان و فعالانی است که در عرصه های مختلف میدانی مشارکت دارند.

به گفته شومان علاوه بر نبرد انتخاباتی در بیروت، نبردی نیز در شهر «زحله» میان ۳ لیست اصلی وجود دارد؛ لیستی به رهبری «جریان آزاد ملی»، لیست «کتائب و نیروهای لبنانی» و لیست خانواده «سکاف».

این تحلیلگر لبنانی اظهار داشت: در مناطق دیگر لیست های حزبی وجود دارند که با لیست های محلی متشکل از ساکنان آن مناطق رقابت می کنند. پر واضح است که همه امور به سمت پیروزی قاطعانه لیست های حزبی در مقابل لیست های محلی پیش می رود.

شومان در ادامه تصریح کرد: این احزاب هستند که هزینه های انتخاباتی برای تبلیغات را تأمین می کنند و به صورت کلی نیازی به سرمایه گذاری هنگفت هم ندارند.

وی ادامه داد: با این حال، پول های سیاسی در برخی شهرها مانند «بیروت» و «زحله» وجود دارند؛ شهرهایی که شاهد تبلیغات سیاسی نیز هستند. این سرمایه گذاران بزرگ هستند که تبلیغات انتخاباتی در این شهرها را اداره می کنند.

شومان تصریح کرد: انتخابات شورای شهر در واقع نبرد «اثبات وجود» است و تلاشی از سوی نامزدهای لیست ها برای اعلام موجودیت است؛ آنها به دنبال این هستند که به لیست احزاب ائتلافی یا لیست «قدرت» نه گفته و اعتراض خود به سیاست های «المستقبل» را نشان دهند.

این تحلیلگر لبنانی همچنین اظهار داشت: دولت هایی که معمولا به این دست از انتخابات توجه ویژه ای داشتند، تا حدودی از این انتخابات به دور ایستاده اند، با این حال جریان های اصلی آنها در انتخابات حضور دارند.

وی در همین ارتباط تصریح کرد: هزینه تبلیغات انتخاباتی در شهرهای مهمی نظیر «بیروت» و «زحله» توسط سرمایه داران محلی انجام می شود

شومان در خصوص لیست «بیروت شهر من است» و احتمال پیروزی آن در این دور از انتخابات شورای شهر، اظهار داشت: این نبرد، نبرد اثبات وجود است به ویژه اینکه طی ماه های گذشته مردم بیروت رنج های بسیاری از انباشته شدن زباله ها در شهر کشیدند.

این تحلیلگر لبنانی افزود: بر همین اساس، مردم در این انتخابات حاضر خواهند شد تا اعتراض خود به سیاست های جریان المستقبل را اعلام کنند؛ صدای اعتراضی که به احزاب تحت رهبری المستقبل که بیروت را غرق در زباله ها کردند، «نَه» می گوید.

وی ادامه داد: صرف نظر از اینکه لیست «بیروت شهر من است» پیروز شود یا نشود، نبرد انتخاباتی به اندازه حجم آرائی است که ممکن است رأی دهندگان به لیست موسوم به «بیروت شهر من است» بدهند.

شومان همچنین در خصوص پرونده زباله ها نیز اظهار داشت: بسیار باعث تأسف است که نامزدهای انتخاباتی هیچ برنامه مشخصی برای بحران زباله ها ندارد.

وی ادامه داد: با این حال، لیست «بیروت شهر من است» برنامه ای ۲۸ صفحه ای برای حل بحران زباله ها ارائه کرده است و لبنانی ها نیز از این برنامه آگاهی یافته اند و به این نتیجه رسیده اند که افرادی که این برنامه را تهیه کرده اند، کارشناسان خبره ای هستند.

شومان تصریح کرد: این در حالی است که لیست های انتخاباتی دیگر هیچ برنامه ای ارائه نداده و تنها به صدور بیانیه و اطلاعیه بسنده کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لیست «بیروت شهر من است» بزرگترین چالش حریری در انتخابات شورای شهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X