مدير اتاق فكر لرستان: برطرف كردن نياز جامعه، هدف اصلي دانشگاه ها از جذب دانشجو است

به گزارش ايرنا سيدپيمان هاشمي عصر يكشنبه در جلسه اتاق فكر استان در دانشگاه لرستان افزود: متاسفانه در جامعه مدرك گرفتن شرط اول رفتن به دانشگاه ها شده است.
وي اضافه كرد: هدف از دانشگاه رفتن، ترويج علم و فرهنگ است و نبايد با بي تدبيري بگذاريم دانشگاه ها به سمت مدرك گرايي سوق داده شوند.
به گفته وي اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي استان بايد در جلسات اتاق فكر شركت كرده و با تبادل نظر و همفكري اين فرهنگ غلط را از بين ببرند.
مدير اتاق فكر استان لرستان با بيان اينكه در دانشگاه ها، اساتيد از ضعف علمي رنج مي برند، گفت: پيشنهاد اتاق فكر استان سراسري كردن سوالات درس هاي عمومي در امتحانات ترم دانشگاه ها است.
وي همچنين با بيان اينكه دانشگاه ها بايد دانشجو را كارآفرين به جامعه تحويل دهند، گفت: دانشجويان بايد در زمينه تحقيقات و پژوهش از برترين هاي جامعه باشد.
هاشمي با توجه به اينكه در جامعه قشري از بيكاران را فارغ التحصيلان دانشگاه ها تشكيل مي دهند،گفت: اكثر دانشگاه ها بر اساس نياز دانشجو جذب نمي كنند..
عليرضا غياثوند مسئول كارگروه علم وفناوري اتاق فكر استان نيز در اين جلسه گفت: توليد علم به تكنولوژي و تبديل علم به ثروت، از هدف هاي بارز نظام آموزشي است و جوانان كشور از پتانسيل و ظرفيت بالايي برخوردار هستند.
وي افزود: برخي از اساتيد دانشگاه ها آموزش كافي براي تدريس به دانشجويان را ندارند و اين امر باعث بروز مشكلاتي در سيستم آموزشي شده است.
عضو هيات علمي دانشگاه لرستان نيز در جلسه گفت: شرط معدل براي پذيرش در مقطع دكتري، باعث مراجعه دانشجويان به استاد براي گرفتن نمره بيشتر شده كه اين امر موجب كاهش بار علمي دانشجو مي شود.
رضا زارعي با بيان اينكه تصميم گيري هاي اشتباه برخي افراد در سيستم آموزشي،منجر به افت شديد علمي دانشجويان مي شود، گفت: در لرستان همفكري درباره كيفيت آموزشي و دخالت هاي نابجاي برخي افراد عامل اصلي افت كيفيت آموزشي مي شود.
3210/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدير اتاق فكر لرستان: برطرف كردن نياز جامعه، هدف اصلي دانشگاه ها از جذب دانشجو است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X