استمهال بدهي كارخانه ها بدون تزريق نقدينگي كارگشا نيست

به گزارش ايرنا، جبار كياني روز يكشنبه در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد كهگيلويه و بويراحمد افزود: بسياري از واحدها براي شروع فعاليت پس از يك دوره ركود، به منابع جديد بانكي نياز دارند.
وي عنوان كرد: برخي بانك ها به شيوه سخت گيرانه اي اقدام به گرفتن وثيقه هاي سنگين بانكي كرده اند كه توان فعاليت و اخذ تسهيلات جديد را از واحدهاي توليدي گرفته است.
كياني بيان كرد: آزادسازي وثايق مازاد توسط بانك‌ها مي تواند گرهگشاي بخش مهمي از مشكلات كنوني صنايع راكد استان باشد.
وي با بيان اينكه دولت در دو سال اخير تلاش هاي گسترده اي براي فعال كردن صنايع راكد كرده است افزود: اما سخت گيري هاي بانكي، اخذ وثيقه هاي سنگين براي بدهي هاي گذشته و نيز نبود نقدينگي و سرمايه در گردش باعث كند شدن روند فعال شدن كارخانه هاي راكد شده است.
وي اظهار كرد: اگر محل اجراي طرح‌هاي توليدي به عنوان وثيقه پذيرفته شود و بانك‌ها وثايق مازاد سرمايه‌گذران را آزاد كنند فضاي كسب و كار، رونق مي گيرد.
رئيس اتاق بازرگاني ياسوج با بيان اينكه با وجود كاهش تورم، هنوز برخي بانك ها تسهيلات با نرخ 21 درصد پرداخت مي كنند گفت: بدون كاهش نرخ سود بانكي، فضاي كسب و كار بهتر نمي شود.
كياني گفت: مجموعه راه حل ها با هم مي تواند شرايط ركود در توليد را تغيير دهند و بدون هماهنگي همه اجزاي نظام اقتصادي و تصميم ساز، تلاش هاي يك بخش دولت عقيم مي ماند.
كهگيلويه و بويراحمد براساس پروانه هاي بهره برداري صادر شده 750 واحد صنعتي دارد كه براساس آمارهاي مختلف بيش از 25 درصد آنها در سال هاي گذشته راكد يا نيمه فعال شده اند.
6110

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استمهال بدهي كارخانه ها بدون تزريق نقدينگي كارگشا نيست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X