وزارت نيرو بايد از سلامت آب شرب مسكن مهر پرديس اطمينان پيدا كند

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو، محمدرضا اميركمالي افزود: آب‌رساني منوط به تأييد نمونه‌برداري و كيفيت آب از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است و وزارت نيرو همه سعي و تلاش خود را به كار خواهد گرفت تا مردم از آب شرب سالم و با كيفيت بهداشتي بهره‌مند شوند.
وي يادآورشد: ديروز(شنبه) نشستي در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي با حضور وزير نيرو و معاونان، مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد و مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور در زمينه تامين آب شرب مسكن مهر برگزار و مقرر شد در شهر جديد پرديس 93 هزار و 500 دستگاه واحد مسكن مهر اجرا شود كه 13 هزار و 500 دستگاه اجرا شده و يا در حال اجراست.
وي افزود: اكنون چهار هزار و 500 دستگاه از واحد هاي يادشده در اين شهر جديد به اجرا درآمده كه دو مجموعه شركت عمران شهر جديد پرديس و وزارت نيرو، وظيفه اجراي برخي وظايف را بر عهده دارند.
اميركمالي گفت: واحدهاي چهار هزار و 500 دستگاهي در بخش 80 هزار واحدي پرديس واقع شده اند و اجراي ايستگاه پمپاژ، خط انتقال و مخازن و شبكه توزيع آب و شبكه جمع آوري فاضلاب برعهده شركت عمران شهر جديد پرديس است و نصب انشعاب آب و فاضلاب بعد از اجرايي شدن شبكه‌هاي آب و فاضلاب و تأمين آب در محل خروجي تصفيه خانه آب شهر پرديس، به عهده وزارت نيرو است.
نماينده وزارت نيرو اضافه كرد: مشكلي موجود، مربوط به ايستگاه پمپاژ آب واحدهاي چهار هزار و 500 دستگاهي بود كه توسط شركت عمران شهر جديد پرديس اجرا مي‌شود و اينك 25 تا 30 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و براي تكميل نياز به دو تا سه ماه زمان دارد.
اميركمالي افزود: قرار بود قسمتي از خط انتقال ايستگاه پمپاژ، آب را به مخازن مورد نياز براي اين خانه ها منتقل كند و چون اين ايستگاه تكميل نبود، وزارت نيرو اعلام كرد،‌ تأمين آب سالم و بهداشتي از طريق تصفيه‌خانه امكان پذير نيست.
نماينده تام‌الاختيار وزير نيرو در مسكن مهر ادامه داد: قرار بود كه آب شرب اين 4500 واحد به‌صورت سيار يا روش‌هاي ديگري آبرساني شود اما ممكن بود كه سلامت مردم در خطر قرار گيرد، بنابراين به دليل آماده نبودن امكانات،‌ افتتاح به تعويق افتاد.
وي پيش بيني كرد: اجراي پروژه ايستگاه پمپاژ به 30 تا 60 روز زمان نياز داشته باشد و در نشست سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، قرار شد از روش ديگري كه در آن خط انتقالي وجود دارد، با بررسي و آزمايشي كه توسط وزارت بهداشت در خصوص نحوه تأمين آب انجام مي‌پذيرد، در صورتي كه سلامت و بهداشتي بودن آب شرب مورد تأييد قرار گيرد، مي‌توان آب را زودتر تحويل داد تا شرايط افتتاح اين واحد هاي مسكوني فراهم شود.
امير كمالي تصريح كرد: نمونه و كيفيت آب از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بايد تاييد شود و وزارت نيرو تلاش خواهد كرد تا مردم از آب شرب سالم و با كيفيت بهداشتي بهره‌مند باشند.
به گزارش ايرنا، مديرعامل شركت عمران شهر جديد پرديس پيش از اين گفته بود: تاكيد شركت آب و فاصلاب استان تهران براي حصول اطمينان از آلوده نبودن آب شرب، سبب تعويق افتتاح چهار هزار و 550 دستگاه مسكن مهر در شهر جديد پرديس شد.
«حسين رجب صلاحي» سه شنبه هفته گذشته (چهاردهم ارديبهشت) در جمع خبرنگاران در شهر جديد پرديس گفت: قرار بود امروز با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد پرديس، پروژه هاي مختلف شهر جديد پرديس افتتاح شود اما به دليل آماده نبودن تاسيسات آبرساني، اين برنامه به تعويق افتاد.
وي گفت: همه اين واحدها امروز براي افتتاح آماده شده بود، اما شب گذشته به ما اعلام كردند به دليل مسايل بهداشتي آب شرب، نمي توانند اين تاسيسات را تحويل بگيرند.
به گفته اين مقام مسئول، شركت آب و فاضلاب استان تهران تاكيد كرده چون پيش از اين در شهر جديد پرديس وقوع حادثه‌اي منجر به مسموميت برخي از شهروندان شهر شده بود، بهتر است ابتدا سيستم آب رساني تحويل شركت آب و فاضلاب شود تا مراحل مقدماتي و لازم براي حصول اطمينان از آلوده نبودن آب شرب اين واحدها انجام و سپس افتتاح واحدها آغاز شود.
اقتصام** 1559 ** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت نيرو بايد از سلامت آب شرب مسكن مهر پرديس اطمينان پيدا كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X